Çözüldü BIOS'ta XMP Profilinin Olmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DarkAttack

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler dilerim arkadaşlar. Bu sabah vatan bilgisayardan istetmiş olduğum parçalar geldi. Her şey çok güzel, takır tukur bilgisayarı kurdum yarım saatte. Bir de baktım ki Bios, İntel extreme memory profile ayarlarında profil seçenekleri yok. Yalnızca Enable Disable seçenekleri var. Sorunu nasıl halledebilirim ? Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

13332739_1048907081863107_4002639596803878349_n.jpg

1600 MHz olarak aktifleşiyor fakat RAM 2400 MHz.

Peki neden otomatik 1600 MHZ atıyor? Benim RAM ler 2400 MHZ

Değiştirmeyi bilmiyorum işte :) Öğreten biri olsaydı değiştirirdim.

Üzerine tıklamayı dahi denemediyseniz nasıl yardımcı olabilirim ki? :) Girişken olmak gerek biraz. Eğer orası tıklanmıyorsa hemen üstünde DRAM Frequency (Auto) yazıyor. Onu otomatikten çıkarın. Üstüne tıklayarak yapın bunu, seçeneklerde aradınız MHz değeri çıkmalı.

Evet çıkıyor fakat kaydedip yeniden başlatınca hata veriyor ve tekrar bios ekranına yönlendiriyor. DRAM Frequency (Auto) bölmesindeki 2400 MHZ seçeneğini auto ya çevirmemi istiyor.

Çok teşekkür ederim dostum desteğin için :) Meğerse BIOS'u güncellemek gerekliymiş. 2015 sürümü ile geldi. Keyifli Bloglar dilerim sana :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı