BIOS'ta yazan hangi voltaj değeri doğru?

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Anakart
Msi b450m a pro max
İşlemci
R3 3200g
Overclock yapıyorum normalde her açtığımda Ryzen Master üzerinden tekrar yapıyorum ama her seferinde açmak sıkmaya başladı. Bende BIOS üzerinde ayar yaptım. Aşağıda ki SS CPU Core voltage kısmında 1.4v yazanı sistem kabul ediyor. Override CPU Core voltage 1.375v yapmama rağmen Ryzen Master da hala 1.4 diyor. Kaç oldu bu voltaj şimdi?
IMG_20230930_190532.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu uygulayın. Voltajdan emin olamıyosanız, prime95 gibi işlemciye yük bindiren bir programla test ederken, voltajı HWMonitor ile takip edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu uygulayın. Voltajdan emin olamıyosanız, prime95 gibi işlemciye yük bindiren bir programla test ederken, voltajı HWMonitor ile takip edin.

Cinebench R23

1696171501578.png

Ne olacak bu böyle. En soldaki test sırasındaki voltaj. 3. olan maksimum testte değilken de çıktığı bir voltaj.

Yeni konular

Geri
Yukarı