Çözüldü BIOS'tan Secure Boot açılınca sistem sürekli BIOS'a giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emiko7

Hectopat
Makaleler
1
Windows 11 kurmak için her şeyim tamam, tek eksiğim Secure Boot aktif etmek. Onu aktif edince launch CSM kapanıyor, launch CSM kapanınca sistem kendini sürekli BIOS'ta açıyor. Ne yaptıysam bunu çözemedim. Diskleri GPT yapmak istiyorum fakat Secure Boot aktif edilmediği için GPT'ye çeviremiyorum. Ek olarak sistem eski BIOS ve ben bunu UEFI yapmak istedim fakat diskler GPT olmadığı için UEFI'de yapamadım. Bildiğiniz bunların hepsi birbirine bağlı ve biri çözülse hepsi çözülecek fakat hiçbirini çözemiyorum :(. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ya arkadaşlar sırf Technopat kullanıyor diye şu Rufus denilen programı gereksiz yere kullanıp zamanınızı boşa harcamayın. Windows'un kendi kurulum aracı var olmadı dosyaları flash sürükleseniz bile olur. Yok GPT mi yazdıracaktım MBR mi seçecektim gerek yok bu tür şeylere. Technopat o videoyu hazırlayana kadar Rufus'u kullanan yoktu gerek te yok. Rufus'siz Windows kurasınız diye geliştirilmiş bir program değil daha üst düzey ayarlamalar lazım olduğunda kullanılıyor.

Windows 11 kurmak için her şeyim tamam, tek eksiğim Secure Boot aktif etmek. Onu aktif edince launch CSM kapanıyor, launch CSM kapanınca sistem kendini sürekli BIOS'ta açıyor. Ne yaptıysam bunu çözemedim. Diskleri GPT yapmak istiyorum fakat Secure Boot aktif edilmediği için GPT'ye çeviremiyorum. Ek olarak sistem eski BIOS ve ben bunu UEFI yapmak istedim fakat diskler GPT olmadığı için UEFI'de yapamadım. Bildiğiniz bunların hepsi birbirine bağlı ve biri çözülse hepsi çözülecek fakat hiçbirini çözemiyorum :(. Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba zaten launch CSM açık, Secure Boot kapalı kullanmalısınız. Böylelikle Fast boot seçeneğini de açabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı