BIOS'tan sonra Windows gelmiyor

Zahuran

Hectopat
RAM
Corsair vengeance lpx 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 evo
Ekran kartı
Rx 6600 xt
Anakart
Msi b550m pro vdh
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Merhaba herkese son zamanlarda bir sorun yaşıyorum. PC'yi açmak için Power tuşuna basıyorum hiç sıkıntı yok açılmaya başlıyor Pro series logosu görünüyor monitörde, istersem BIOS'a falanda girebiliyorum ama Windows login screen gelmiyor PC'yi kapadıktan sonra ertesi gün mesela ilk açışta Windows login screen gelmiyor kesinlikle. Birkaç kez reset denememe rağmen açılmıyor fakat PC'yi kapatıp PSU'nun tuşundan elektriğini kesip geri verdiğimde sorunsuz açılıyor. Çalışma sırasında kapanmaydı falan ekstra herhangi bir sorun yok sadece bu Windows login screen gelmeme sorunu var oda dediğim gibi PSU'yu kapa aç yaptığımda hemen düzeliyor. Sorun ne olabilir canımı sıkmaya başladı bilen eden var mıdır?

Sorun olduğu zaman bakacağım disk görünüyor mu diye ama ben şunu anlamadım normalde açılmıyorken PSU'nun güç tuşunu kapa aç yaptığımda neden düzeliyor acaba.

Windows gelmediği zaman BIOS'ta Windows'un kurulu olduğu disk görünüyor mu?

Evet sorun olduğu an baktım SSD görünüyor BIOS'ta boot sırasına baktım o da normal görünüyor.
Gün içinde bilgisayarı açıyorum mesela bir kere açıldı mı sıkıntı yok kapatıp açabiliyorum ama ertesi gün ilk açtığımda hep bu sıkıntı oluyor gelmiyor Windows ekranı. Sıkıntı olduğunda boot sırasına baktım düzgündü SSD BIOS'ta görünüyordu. Yani ben yatmadan önce bir şeyler izlediğim için hep shutdown -s -t komutunu kullanırım onda mı var bir pislik anlamadım çünkü sorun hep bir sonraki günün ilk açılışında oluyor açıldıktan sonra istediğim kadar resetliyim PC'yi sıkıntı yok.
Çok ilginç bir sıkıntı ya. Ekran kartı upgradeini yeni yaptım öncesinde böyle bir şey yoktu. Bilgisayarı istediğim kadar kapatıp açayım sıkıntı yok ama kapatıp yatıyorum ertesi gün açacağım zaman mutlaka ilk açılışta anakart logosundan sonra ekrana görüntü gelmiyor. Ne hikmetse PSU nun tuşunu kapatıp açınca tek seferde düzeliyor. Nasıl bir hata anlamıyorum çok ilginç hala sorunum devam ediyor. İnternetten bulamazsam çözümü bi tamirciye gidecem gpu kaynaklıysa garantiye yollamayı düşünüyorum daha yeni aldım zaten

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı