BIOS'tan SVM modu aktif edilmiş

peackirama

Femtopat
kardeşim biostan svm modu aktif etmiş ve pc yi reslediginde ekrana power saving mode hatası geliyordu yani ekrana görüntü gelmiyor bios a giremiyorum çünkü klavye nedense çalışmıyor mouse çalışıyor ama klavye çalışmıyor acaba klavye mi bozuldu diyerekten klavyeyi telefona bağladım klavye çalıştı ama pc de çalışmıyor başka klavye denedim yine çalışmıyor bios pilini çıkardım taktım olmadı ram çıkarıp taktım olmadi lütfen yardım edin ( tüm usb girişleri denedim olmadı ve bu klavye sorunu kardeşim bios svm modu aktif edilip pc kendini resleyince oldu ve klavyeler de herhangi bir sorun yok sadece pc de çalışmıyorlar )

Anakartın üzerinde Clear_CMOS jumperini bulup kitapçığında yazdığı şekilde sıfırlama işlemi yapın. Kitapçık yok ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız enerjisi kesik vaziyette BİOS pilini çıkarın ve 10 dakika bekleyin bu işlemde BİOS sıfırlar.

Sırf sanallaştırmayı açınca PC açılmayacak diye bir şey yok, bende açık ama bende sorun yok mesela? Anakart nedir?
asus rog strix b350-F
Anakartın üzerinde Clear_CMOS jumperini bulup kitapçığında yazdığı şekilde sıfırlama işlemi yapın. Kitapçık yok ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız enerjisi kesik vaziyette BİOS pilini çıkarın ve 10 dakika bekleyin bu işlemde BİOS sıfırlar.
kankacım 3 kere bios pilini çıkarıp denedim 2 dakka bekledim yok olmadı

kankacım 3 kere bios pilini çıkarıp denedim 2 dakka bekledim yok olmadı
O yeterli olmayabiliyor, sen yine de anakartındaki CLRTC pinlerine 3-5 saniye falan dokundur bir tornavida ile.
1595088884214.png

O yeterli olmayabiliyor, sen yine de anakartındaki CLRTC pinlerine 3-5 saniye falan dokundur bir tornavida ile.
Eki Görüntüle 618168
özür dilerim pek anlamıyorum donanimlardan şimdi dediğinize göre sadece orada ki demir çubuklara tornavida ile dokunmamı mı istiyorsunuz bu kadar basit mi cidden ? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı