BIOS'tan voltaj ayarı değiştirmek sıkıntı çıkarır mı?

EnesOzdogan61

Hectopat
Daha fazla  
Selamın aleyküm. PC'yi açarken F1 basmamı istiyordu. "CPU Ingored Voltage Error" diyordu. F1'e basınca açılıyordu. BIOS ayarlarından Power>Hardware Monitor'e girip oradan Vcore Voltage'yi ve 12V Voltage'yi ignored yaptım. Oradaki yazılar kırmızıyken mavi oldu sorun çözüldü. Fakat bu ayarlar bir sıkıntı yapar mı işlemciye falan? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir hatayı durup dururken mi verdi? Daha önceden ne işlemler yaptınız? Bahsettiğiniz ayarlar ile oynamış mıydınız?

Daha önce hiç ayar yapmadım durup dururken oldu böyle bişey yoktu

Selamın aleyküm. PC'yi açarken F1 basmamı istiyordu. "CPU Ingored Voltage Error" diyordu. F1'e basınca açılıyordu. BIOS ayarlarından Power>Hardware Monitor'e girip oradan Vcore Voltage'yi ve 12V Voltage'yi ignored yaptım. Oradaki yazılar kırmızıyken mavi oldu sorun çözüldü. Fakat bu ayarlar bir sıkıntı yapar mı işlemciye falan? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Pardon düzeltiyorum PC yi açarken CPU over voltage error hatası veriyor yani işlemci de fazla voltaj ben ayarlardan bu hatayı yoksay yaptım bi sıkıntı çıkıar mı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı