İçi sallanan akım korumalı priz sıkıntı çıkarır mı?

Artex1551

Hectopat
Evet arkadaşlar elimde 4 yuvası olan akım korumalı bir priz var. Ancak içinde böyle küçük demir parçası gibi küçük vida gibi bir şey sallanıyor. PC'mi ona emanet etmeye korkuyorum. İçinde bir şey sallanan akım korumalı priz sıkıntı çıkartır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar elimde 4 yuvası olan akım korumalı bir priz var. Ancak içinde böyle küçük demir parçası gibi küçük vida gibi bir şey sallanıyor. PC'mi ona emanet etmeye korkuyorum. İçinde bir şey sallanan akım korumalı priz sıkıntı çıkartır mı?
Güvenlik riski oluşturabilir. İçindeki parçaların sallanması, prizin içerisindeki devrelerin veya koruma mekanizmasının zarar görmesine neden olabilir. Prizi kullanmadan önce bir elektrikçiye göstermek veya yeni bir priz almak iyi olabilir.

Tunçmatik phiilips bir marka daha vardı onu unuttum önerdiğim bunlar.
Tamam teşekkür ederim.

Güvenlik riski oluşturabilir. İçindeki parçaların sallanması, prizin içerisindeki devrelerin veya koruma mekanizmasının zarar görmesine neden olabilir. Prizi kullanmadan önce bir elektrikçiye göstermek veya yeni bir priz almak iyi olabilir.
Teşekkürler

Tunçmatik phiilips bir marka daha vardı onu unuttum önerdiğim bunlar.

Schneider mı acaba unuttuğunuz marka ismi​

Halen garanti süresi içindeyse mutlaka garantiye geri gönderin, bu şekilde kullanılması risk oluşturacak veya içten elektrik kısa devresine neden olabilir. Kolay gelsin.

İçindeki varistor ise sallanan parça normal prizden farkı kalmamıştır. Kısa devreye de sebep olabilir, anlayan birisi tarafından açılıp kontrol edilmeli veya yeni bir ürün alınmalıdır.

Geri
Yukarı