Çözüldü BIOSTAR B450M-H R5 1600 sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meliblackwater

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım açılıyor fakat görüntü gelmiyor. BIOSTAR B450M-H v6.3 anakartımda BIOS üzerinden "Negative 2" seçeneğini seçerek işlemcime undervolt işlemi yaptım, kaydedip yeniden başlattığımda bilgisayarım açıldı fakat ekrana anakart logosu dahil hiçbir şey gelmedi. BIOS pilini çıkar tak yaptım, CMOS reset yaptım, RAM'lerin yerini değiştirdim, RAM'leri çıkartıp silgi ile silip geri taktım, ekran kartını çıkar tak yaptım, işlemciyi çıkar tak yaptım fakat sorun devam ediyor. Undervolt yapıp save settings and restarta bastığım anda işlemci veya anakartımın yandığını sanmıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
Anakart: BIOSTAR B450M-H v6.3

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ya bu anakartın BIOS'u sıfırlanmıyor ya da siz sök tak yaparken bir şeyi eksik taktınız, başka bir sebebi olamaz.
BIOS sıfırlayamamışsınız, ya PSU'yu kapatıp BIOS pilini çıkarın 1 dakika bekleyin, ya da PSU açık sistem kapalıyken, clear CMOS pinlerini 10 saniye birleştirin.
Hocam yatmadan önce ekran kartı, BIOS pili ve RAMleri söktüm; gücü kestim. Az sonra geri birleştirip deneyeceğim. Ek olarak benim anakartta pin birleştirme değil jumper atlatma var sanırım.

Hocam bilgisayara görüntü alamıyorum şu an, güvenli modda nasıl çalıştırabilirim yardım eder misiniz? Zamanı ise yazdığım gibi undervolt yapıp kaydettiğim anda oldu.
Bilgisayarın güç düğmesine basıp çalıştırın.
3-4 saniye bekledikten sonra,güç düğmesine basılı tutup,kapatın.Bu işlemi 6-7 kere tekrarlayın.
Birde görüntüyü işlemci üzerinden almayı deneyin.Hdmi kablosunu,anakartta ki slota takın.

Tek RAM ile dener misin? Slot farketmez.
İki rami de teker teker iki slotta da denedim şimdi, yine görüntü gelmiyor.

Bilgisayarın güç düğmesine basıp çalıştırın.
3-4 saniye bekledikten sonra,güç düğmesine basılı tutup,kapatın.Bu işlemi 6-7 kere tekrarlayın.
Birde görüntüyü işlemci üzerinden almayı deneyin.Hdmi kablosunu,anakartta ki slota takın.
Hocam r5 1600de onboard grafik birimi yok yine de anakarttan görüntü almaya çalısayım mı?

Geri
Yukarı