R5 1600 sistem görüntü vermiyor

Faruk Ömer Han

Centipat
Merhaba arkadaşlar yeni bir sistem topladım bütün fanlar dönüyor sorunsuz bir şekilde fakat ekrana görüntü gelmiyor. Görüntü girişlerini denedim, RAM'lerin yerini değiştirdim tek taktım ama maalesef. BIOS güncellemesinden şüphelendim ama RAM'da uyumsuz olabilir mi?

Parçalar şu şekilde:
Anakart: MSI B350M GAMING PRO
Ekran kartı: ASUS GTX1060 3GB OC.
RAM: G.Skill rıpjawsv 8 GB 3000MHz DDR4 RAM F4-3000C16S-8gvrb (2 tane aldım)
İşlemci: Ryzen 5 1600 yeni 12nm versiyon.

Anakartı 2018 sonu aldım BIOS'unu güncel mi gönderdiler hiç bilmiyorum. Diğer parçaları yeni aldım fırsatım yeni oldu. Ekran kartını değiştirip denedik fakat RAM olmadığı için elimde deneyemedim. Başka bir RAM ile bilgisayarcıya götürdüm onda da DDR4 RAM yoktu deneyemedik. Anakartta görünürde pek bir arıza yok dedi, kontrol yaptı. BIOS güncellemesinden şüphelendim ama başka bir problem olabilir mi? BIOS güncellense bu RAM'i destekler mi, RAM'i değişmem gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u en yüksek sürüme güncellediğinizden emin olunuz RAM'lerin hepsini değil de tek birini takın her yuvada tek tek deneyin.

Diğer soketlerde denedin mi? En önemli kısmıda bu zaten.
Denedim onu da çift de taktım fakat görüntü gelmiyor kasayı kapatınca monitör no signal veriyor ama açınca sadece siyah bir ekranda duruyor
Başka bir güç kaynağıyla deneyin bir de.
Elimde güç kaynağı yok ama onda bir problem olsa etkiler mi ki çünkü tüm fanlar dönüyor kasa, ekran kartı, işlemci.

BIOS güncellemeyi deneyin olmadı RAM'ler uyumsuzluk yapıyorda olabilir ya da anakartın RAM slotları arızalanmış olabilir her ihtimal var.

BIOS güncellemeyi deneyin olmadı RAM'ler uyumsuzluk yapıyorda olabilir ya da anakartın RAM slotları arızalanmış olabilir her ihtimal var.
Servise verdim güncellerler ondan sonra deniycem umarım güncelleme ile ilgilidir.
Güç kaynağı yeterli gelmezse ekrana görüntü vermeyebilir onu da denemekte fayda var
Kasanın içinde 500w olarak aldım ama gerçek 500w olmayabilir onu da denemeye çalışırım servisten gelince sağ olun.

Anakart üzerinde kırmızı herhangi bir ışık yanıyor mu? Dilersen, BIOS pilini çıkarıp birkaç dakika bekle, sıfırlanmış olacak fakat tekrar olmazsa eğer BIOS güncellemen gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı