BIOS'u güncelledikten sonra "INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE" hatası

melihh7

Hectopat
Anakart
P55-US3L
İşlemci
Xeon3440
Merhaba bilgisayara attığım formattan sonra Intel P55(2009 model) anakartımın sitesine gidip indirdiğim Gigabyte'ın programıyla kendi serverlarından BIOS'u güncelledim ve bilgisayara restart attım. Artık Windows'u sadece başlangıç onarım ekranına kadar görebiliyorum. BIOS'a girebiliyorum onarım ekranında CMD ekranına vs ulaşabiliyorum ama sistem açılmıyor. Ne yapabilirim?

Çok yüksek ihtimalle SATA Mode değiştiği için Windows diskinizden boot edemiyor. BIOS'a girin, "Integrated Peripherals" adında bir menü olacaktır. Bu menüde "SATA Mode" gibi bir ayar olmalı. Eğer IDE seçiliyse AHCI'ye çevirin. Eğer AHCI seçiliyse IDE'ye çevirin. Sonraki açılışta Windows sorunsuz açılmalı.

Çok yüksek ihtimalle SATA Mode değiştiği için Windows diskinizden boot edemiyor. BIOS'a girin, "Integrated Peripherals" adında bir menü olacaktır. Bu menüde "SATA Mode" gibi bir ayar olmalı. Eğer IDE seçiliyse AHCI'ye çevirin. Eğer AHCI seçiliyse IDE'ye çevirin. Sonraki açılışta Windows sorunsuz açılmalı.
Yanılmıyorsam bu da @Plyra 'nın bahsettiği yöntemin bir videosu. Kenarda bulunsun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı