BIOS'u güncelledikten sonra görev yöneticisine "bellek bileşimi" kısmı geldi

Yer
Asusya Cumhuriyeti
RAM
Kingston 8 GB DDR4 2400MHz.
Anakart
ASUS Prime H310M-D r2.0
Ekran görüntüsü 2022-01-07 221121.png

Arkadaşlar dün BIOS'u güncelledim ve bugün fark ettim, "bellek bileşimi" diye bir şey geldi ve kullanılabilir RAM miktarı düştü. Neden böyle oldu?

O alan herkeste var, bellekteki kullanılan alanı ve boş alanı gösteriyor.

8 GB ile 7,9 GB arasındaki fark görmezden gelinecek kadar az. BIOS güncellemesi sonrası memory page değerlerinde değişimler olmuştur, bundan dolayı da muhtemelen 7,9 olarak görülüyordur.

8 GB ile 7,9 GB arasındaki fark görmezden gelinecek kadar az. BIOS güncellemesi sonrası memory page değerlerinde değişimler olmuştur, bundan dolayı da muhtemelen 7,9 olarak görülüyordur.
7,9 değil ki, 5,8 GB azaldı.

8 GB ile 7,9 GB arasındaki fark görmezden gelinecek kadar az. BIOS güncellemesi sonrası Memory page değerlerinde değişimler olmuştur, bundan dolayı da muhtemelen 7,9 olarak görülüyordur.

Konu sahibi kullanılabilir RAM boyutu düştüğünden bahsetmiş. Bu arka planda çalışan uygulamalar ve donanıma ayrılmış boyuttan dolayı.

7,9 değil ki, 5,8 GB azaldı.
Ben 8,0 yerine 7,9 yazmasını kastettiniz sandım. O değer üstte bahsettiğim gibi kullanılan uygulamaların ve sistem işlemlerinin bellek tüketimlerine bağlı olarak anlık şekilde değişmektedir. Normal bir durum.

Geri
Yukarı