BIOS'u güncelledikten sonra RX 570 sistem açılmıyor

Quetzral

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
2x8 GB 1600 Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 qvo
Ekran kartı
Sapphire RX 570 nitro+ 4gb
Anakart
Asus m5a97 le r2.0
İşlemci
AMD FX 8350 six core
Dün gece RAM'lerimin bir tanesini gormemesinden kaynaklı var olan 2701 surumlu BIOS'tan 2601 surumlu eski BIOS'a geçip denemek istedim, istemez olaydım. Flash'a BIOS dosyasını atıp EZ Flash 2 ile okuttum başarı ile okudu guncelleme başarılı dedi ama sonra kapatıp açılınca siyah ekranda kaldı. 5 dakika bekledim oturup açılmadı bende bilgisayarı kapatıp tekrar açayım. Dedim çünkü bazen bilgisayar siyah ekranda kalabiliyordu o andan itibaren bir daha görüntü alamadım fanlar çalışıyor kulaklığa vs. elektrik gidiyor Power tuşuna basılı tutunca kapanıyor falan BIOS resetleme rehberlerinden bir şeyler yapmaya çalıştım ama nafile, görüntü yok. Zaten durumumuz kötü servise de veremem eski anakart

BIOS sıfırlanınca CSM kapanmıştır, yani PCI-e, UEFI moda geçmiştir, farklı bir ekran kartı takıp CSM'yi açmak veya legacy moda almak gerekiyor.

Ama önce o kartın üzerinde BIOS anahtarı var mı kontrol edin, arka plakada BIOS Switch yazar, varsa onun pozisyonunu değiştirip sistemi açın, o şekilde görüntü verebiliyor, anahtar yoksa yukarıdaki çözümü uygulamanız lazım.

Ekran kartı yok gibi düşünün, sistem açılmıyordur, isterseniz tek RAM ile BIOS sıfırlayıp deneyin.

CMOS bataryasını çıkarttım taktım olmadı ki zaten benim RAM slotlarinin 2'si bozuktu geçen temizlik yaptım 3. slot da bozulmuştu tek slot onun için başka slotta deneyemiyorum ama yine de 2 RAM'i sıra sıra denedim tekrardan görüntü falan yok RAM'ler çalışıyorsa normalde bip diye bir ses geliyordu öyle açılıyordu ama o ses yok onun için siyah ekranda takılı kalıyor.

CMOS bataryasını çıkarttım taktım olmadı ki zaten benim RAM slotlarinin 2'si bozuktu geçen temizlik yaptım 3. slot da bozulmuştu tek slot onun için başka slotta deneyemiyorum ama yine de 2 RAM'i sıra sıra denedim tekrardan görüntü falan yok RAM'ler çalışıyorsa normalde bip diye bir ses geliyordu öyle açılıyordu ama o ses yok onun için siyah ekranda takılı kalıyor.

Yakınımda bir bilgisayarcı var gidip belki çipe yazılım attiririm gitmişken RAM slotlarini da belki yaptiririm ama adama bunları yaptirirsam bir anakart parası daha alır ve o adama çok güvenmiyorum.

Yakınımda bir bilgisayarcı var gidip belki çipe yazılım attiririm gitmişken RAM slotlarini da belki yaptiririm ama adama bunları yaptirirsam bir anakart parası daha alır ve o adama çok güvenmiyorum.

Siz, önce farklı ekran kartı bulup denemeye çalışın.

Geri
Yukarı