BIOS'u UEFU yapıp Windows 8.1 kurma verileri siler mi?

425806

Hectopat
Garip bir şekilde 2013'den kalma bilgisayarımda UEFI varmış. Bilgisayara virüs girdi ve Windows kafayı yedi bende USB ile format atıcaktım. Ancak BIOS ile atılmıyordu nedense bende bir baktım UEFI varmış onda kurayım dedim UEFI yaptım ve kurulum ekranı geldi UEFI yapıp Windows 8.1 kurmak D kısmındaki fotoğrafları siler mi?

Eğer D: kısmına dokunmazsanız disk ekranında, hayır silmez. Sadece C'yi biçimlendir.

Diğer bir mevzu, UEFI 2006 yılından beri kullanılıyor. 2013'te çıkmış bir cihazda UEFI olması çokta şaşırtıcı değil.

D kısmını ellemezseniz bir şey olmaz. Sadece C'yi silin. Disk tek mi 2 farklı disk mi bu arada?
Garip bir şekilde 2013'den kalma bilgisayarımda UEFI varmış. Bilgisayara virüs girdi ve Windows kafayı yedi bende USB ile format atıcaktım. Ancak BIOS ile atılmıyordu nedense bende bir baktım UEFI varmış onda kurayım dedim UEFI yaptım ve kurulum ekranı geldi UEFI yapıp Windows 8.1 kurmak D kısmındaki fotoğrafları siler mi?

Tabi tabii uyarır ancak C'yi sildikten sonra kurulum yapacakken uyarı alırsınız. Başka bir PC'niz var mı? Çünkü C'yi sildikten sonra USB'yi Boot edecek bir işletim sisteminiz kalmayacak.

O zaman deneyin C'yi silin D'yi silmeyin bir sorun yaşamazsınız. Yedekleme imkanınız varsa aslında yedekleyip komple diski biçimlendirmek en mantıklısı. Çünkü virüs var diyorsunuz D'ye bulaşmadığı ne malum?

Geri
Yukarı