BIOS'um UEFI mi Legacy mi?

HakanYr35

Femtopat
Merhaba arkadaşlar flasha format yükleyeceğim UEFI için format biçimi FAT32 legacy için nfts olduğunu biliyorum fakat. BIOS'a girince 2 seçenek çıkıyor 1. seçili olan UEFI+legacy 2. seçili olmayan seçenek sadece UEFI. Flash'ı fat 32 mi formatlıyım yoksa NTFS mi?
Bir de ekstra sorun olarak önceden 120 SSD (Yerel Disk C) 1 TBB HDD (Yerel Disk D) olarak ayarlıydı PC'ye kendim format atmamıştım PC işi yapan dükkanda format atıldı sadece 1 TBB HDD'yi Yerel Disk C olarak kurmuş D diski yok haliyle SSD boşta tekrar eski haline getirebilmemde bana yardımcı olabilecek var mı şimdiden teşekkürler :) formatı hazırlamak için cevabınızı bekliyorum :)

Merhaba arkadaşlar flasha format yükleyeceğim UEFI için format biçimi FAT32 legacy için nfts olduğunu biliyorum fakat. BIOS'a girince 2 seçenek çıkıyor 1. seçili olan UEFI+legacy 2. seçili olmayan seçenek sadece UEFI. Flash'ı fat 32 mi formatlıyım yoksa NTFS mi?
Bir de ekstra sorun olarak önceden 120 SSD (Yerel Disk C) 1 TBB HDD (Yerel Disk D) olarak ayarlıydı PC'ye kendim format atmamıştım PC işi yapan dükkanda format atıldı sadece 1 TBB HDD'yi Yerel Disk C olarak kurmuş D diski yok haliyle SSD boşta tekrar eski haline getirebilmemde bana yardımcı olabilecek var mı şimdiden teşekkürler :) formatı hazırlamak için cevabınızı bekliyorum :)
CPU-Z'yi indirirsen oradan "Motherboard"'ı SS alıp bize atarsan yardımcı olalım.

flashı ben fat32 olarak yapıyorum biçimlendirip, biosta da uefi seçiyorum oluyor ama sende tma ne olur bilemem cpu-z ile motherboard kısmını ss alıp gönderir misin?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    19,5 KB · Görüntüleme: 374
  • 1.PNG
    1.PNG
    19,5 KB · Görüntüleme: 316
Windows'un kendi iso yazdırma aracıyla yazdırırsanız hiç uğraşmazsınız uefi mi legacy mi, ntfs mi fat32 mi diye. Bios UEFI ayarlıysa direkt UEFI, legacy ayarlıysa legacy olarak görür.
windows 8.1 atmayı düşünüyorum sanırsam dediğiniz şekilde sadece w10 atılıyor ama yinede tam bilmiyorum

Geri
Yukarı