Bip Sesi ve Görüntü Gelmeme Sorunu

holdupsidethejo

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. Bir süre önce bilgisayarımda bir sorun meydana geldi. Akşam saat 21.00'da bilgisayarımı açmak istedim, saatlerce bilgisayarım açık da değildi. Benim bilgisayar ara sıra ekran kartını tam oturmadığımdan görüntü bip sesi vb. gelmez, ben de ekran kartını biraz itekleyince düzelir. Yine böyle oldu, açılmadı. Bu sefer ekran kartını itekleyince de görüntü gelmedi. Ben de RAM'ı çıkartıp taktım, HDD kablolarını çıkartıp taktım vb. (Sorunla büyük ihtimalle alakası yok.) PC'ın fişini çıkarıp taktım ve güç düğmesine bastım. Kasadan duman ve yanık kokusu gelmeye başladı. Ne de hemen fişi çektim. Bir süre sonra çalıştırmaya çalıştığımda;
- Bilgisayarı fişe taktığımda POWER ışığı yanar, yanmadı.
- Bilgisayarı güç kaynağına basıp çalıştırdığımda, ekrana görüntü gelmeden önce bip sesi gelirdi. Şimdi hiç biri gelmiyor.
- Güç düğmesine basılı tutunca, fanlar vb. her şey durur fakat tepkisiz geliyor. Kısacası bip sesi ve görüntü gelmiyor.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı