BiP uygulaması güvenilir mi? Hangi uygulama kullanılmalı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 3B
S

Silinen üye 458979

Ziyaretçi
Biliyorsunuz WhatsApp sözleşmesi nedeniyle herkeste güvensizlik oluştu.
Bu yüzden kullanıcılar yeni güvenilir uygulama arayışına düştü.
Alternatif olarak; Bip, Signal, Telegram var.

Bip güvenilir mi?
Bip, devlet tarafından desteklenen Turkcell'e ait bir uygulama. Bu yüzden mesaj verileriniz güvende olmayabilir.

Alican Uludağ: "BİP yerli uygulama olduğu için, Türkiye'deki yasalar, bu uygulamanın bütün veritabanına istihbaratın ulaşmasına izin veriyor."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Etik Hacker Tamer Şahin: "Bip kötü bir şaka gibi."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Peki uzmanlar hangi uygulamaları öneriyor?

Bunu ben de bilmiyorum ama Elon Musk, Signal'i öneriyor.

whatsapp-telegram-signal-bip_fligran-636x1024.png

Görseli buradan aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bip kimisine göre tehlikeli kimisine göre ise güvenilir bunun nedeni ise;
Yerli, milli ve çevre tarafından önerilir olması
Güvenlik açısından baktigimiz da aslında evet bip o kadar güvenilir değil ama WhatsApp'a bakışla güvenilir nedeni ise birçok kişiye saçma gelebilir ama WhatsApp izinleri sayesinde bilgileriniz yurt dışında da paylaşabilir cogaltabilir ve çok kaynaklı bir şirket olduğu için kendisi yapmamış gibi gösterebilir elinde böyle bir güç varken neden yapmasın değil mi?
Bip de ise ise öyle bir şey yok çünkü bip tek kaynaklı bir şirket ve yalnızca yurt içi gelişimli
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler iyi bayramlar.

Telegram kullanıyorum fakat hack olayları tarzı şeyler yaşanmış zamanında sanırım. Yine fazla içim rahat değil kullanırken BİP harici alternatif signal var ona geçeceğim gibi duruyor.

İnsanlar WhatsApp'tan kolay kolay vazgeçmeyecektir, Signal en mantıklısı ama arayüzü çağın çok gerisinde, şu WhatsApp sözleşme olayları başladığından beri arayüzü falan güncelleselerdi iyi olurdu. İletişim kurduğum kişiler Signal kullanırsa bende kullanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı