Bipolar bozukluk ve hastaneye yatmak?

Çarşamba günkü durumuma ve doktorun o duruma ne diyeceğine de bağlı. Ve evet mezuna kaldım iki sene, bu yıl üçüncü kez gireceğim. Tıp istiyorum o yüzden mezuna kaldım.
Durum nedir, doktor ne dedi merak ettim hocam. Bu arada ben de iki sene mezuna kaldım üstüne 1 sene de hazırlık okudum çok da önemli değil hocam gencecik insanlarız tabakhaneye bir şey yetiştirmiyoruz.

Bu tür dedikoducu insanları hiç kafana takma, ne yaparsan yap konuşacak şey bulur onlar. Sen sadece iyileşmene bak lütfen.
Haklısınız hocam, teşekkür ederim.

Durum nedir, doktor ne dedi merak ettim hocam. Bu arada ben de iki sene mezuna kaldım üstüne 1 sene de hazırlık okudum çok da önemli değil hocam gencecik insanlarız tabakhaneye bir şey yetiştirmiyoruz.
Hocam kullandığım ilaçlardan birinin kan düzeyi düşük gelmiş, onun dozunu yükseltti. Kan düzeyi normale dönünce düzelebilir durumlar dedi. Daha sakin gördü. Bir hafta daha bekleyelim dedi. Ama şu an o günden daha kötüyüm. Aşırı bir enerji var, günde beş altı saat spor yapıyorum yine yorulmuyorum. Halüsinasyonlar görmeye duymaya başladım. Tipik mani belirtileri veriyorum yani, aşırı konuşma hareketlilik yorgunluk hissetmeme uyku yemek ihtiyacının olmaması gibi. Bipolar bozukluğu olan insanların olduğu bir telegram grubuna girdim, herkes işte acile git hastaneye yatman lazım diyor. Doktor bu halime ne diyecek bilemiyorum açıkçası. Salı günü gideceğim tekrar. Kan vereceğim ve doktorla görüşeceğim yine. Yatış isteyebilir çünkü ilk yatırmak istediği zamanki gibiyim. Mezuna kalmak konusunda da haklısınız hocam sadece artık aile evinde kalmak zor geliyor. Ve eskiden çok başarılı bir öğrenciyken hastalık yüzünden bu hale gelmek koyuyor. Yoksa acelesi yok. Yeter ki tıp olsun ben bir sene daha denerim aileyle zor olsa da.

Son düzenleme:
Umarım minimum sorunla atlatırsınız bu süreci hocam iyi dilekten başka bir şey gelmiyor elden.

İyi dilekleriniz için sağ olun hocam. Bu hafta yatırıyordu hastaneye ama serviste yer yokmuş işte. Öyle teğet geçti de yatırabilse daha iyiydi sanki. Yapacak bir şey yok 22'sinde gideceğim tekrar. Hayırlısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı