Bipolar olduğumu düşünüyorum

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Gün içinde kendimi aşırı mutlu ve çok başarılı bir insan gibi görüyorum. Mesela bir şeyi başardığımda bunu kafamda abartarak sanki dünyayı kurtarmışım gibi hallere giriyorum. O kadar ki midem sıkışıyor ve mide bulantısı başlıyor. Kalp atışım değişiyor. Sonra birkaç saat sonra bir şey oluyor moralim bir anda dibe çöküyor öyle bir hale geliyorum ki yatağıma giriyorum aşırı depresif hale geliyorum hayattan soğuyorum falan. Bipolar olduğumdan şüphe etmeye başladım sizce bipolar olabilir miyim? Şu an kullandığım 3 tane antidepresan var fakat hiçbir işe yaramıyor.

Buradan tanı koymaya çalışmak oldukça absürt ve mantıksız olur. Psikiyatriste bu konu hakkında danışın.
Bende aynı şeyden şüpheleniyorum uzun bir süredir. Geçen ay psikiyatriste gittim iki üç labirent çözdürüp seratonin hormonu yazıp yolladılar. 1 ay sonra gel dediler. Tavırlarından da o kadar belliydi ki umursamazlıkları zaten zar zor cesaret edip randevu almıştım. Hevesimi çok kırdılar. Yarın öğlen başka bir psikiyatriste gideceğim. Aynı şey yaşanırsa ne yaparım bilmiyorum artık. Kafamda kurgu teşhislerimle yaşamımı sürdürürüm.

Bende sosyal anksiyete bozukluğu var ve evet antidepresan ilaçlarının bir faydası yok antidepresan ilaçları yüzünden bir dönem psikopat gibi kendi kendime gülüyordum. (ilacın yan etkisi yüzünden.)

Sosyal anksiyete tam olarak ne oluyor? Bilmiyorumda bu konuda çok fazla şey.
Zaten gidiyorum 2 senedir doktora ama verdiği antidepresanlar hiçbir işe yaramıyor.
Doktoruna iletebilirsin ilaçların bir faydası yok diye belki başka bir ilaç verebilir.

Bende aynı şeyden şüpheleniyorum uzun bir süredir. Geçen ay psikiyatriste gittim iki üç labirent çözdürüp seratonin hormonu yazıp yolladılar. 1 ay sonra gel dediler. Tavırlarından da o kadar belliydi ki umursamazlıkları zaten zar zor cesaret edip randevu almıştım. Hevesimi çok kırdılar. Yarın öğlen başka bir psikiyatriste gideceğim. Aynı şey yaşanırsa ne yaparım bilmiyorum artık. Kafamda kurgu teşhislerimle yaşamımı sürdürürüm.
Sizin de mi benim gibi oluyor?

Sosyal anksiyete tam olarak ne oluyor? Bilmiyorumda bu konuda çok fazla şey.

Doktoruna iletebilirsin ilaçların bir faydası yok diye belki başka bir ilaç verebilir.

Sosyal fobi, diğer insanlarla etkileşimi içeren toplumsal durumlarda ortaya çıkan kaygı bozukluğudur. Rahatsızlık diğer insanlar tarafından olumsuz değerlendirilme ve küçük düşme korkusundan kaynaklanır. Sosyal anksiyete bozukluğu olarak da adlandırılan bozukluk, toplumda yaygın olarak görülen bir sorundur.

Buyrun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı