12 yıldır Bipolar hastası olmak

@HiFiMAN
Kendisini nasıl ikna edeceğim bunu soruyorum. Sizce manik döneminin (hastaysa) geçmesini bekleyip o zaman anlatsam daha mantıklı olmaz mı? Kafam çok karışık.

Uyuşturucu kullanıyordu, hapiste bıraktığını söylüyor ama şu durumdayken hiç inanamıyorum bıraktığına.
Direk git ve açıkça konuş. Denemekten zarar gelmez.

Direk git ve açıkça konuş. Denemekten zarar gelmez.
Şu haldeyken söylersem hiç kafasına takacağını düşünmüyorum. İnanılmaz saçmalıyor. Saatlerce garip şarkılar dinliyor, saatlerce. Ayrıca çok neşeli, bunun esnasında garip aptalca hareketler yapıyor. Ani duygu değişimleri de var. Bence en iyisi beklemem, hem manik dönemi bitince yaptıklarının farkına varıyormuş bipolar hastalar. Neyse, şu evden acilen kurtulmak istiyorum. Anneme çok yabancılaştığımı fark ettim baba figürü olacak insan ise zaten iğrenç aşağılık bir kişi. Aile içi şiddet ve onlarca travma şu evden nefret ediyorum. Benim yaşımda insanlar nelerle uğraşıyor ben hala milletin ruhsal hastalığı, uyuşturucu sorunlarıyla uğraşıyorum ve uğraştım. Yeterince yıprandım. Kimse beni düşünmüyor. İçimi bir yerlere dökmem lazımdı. Benim gibi devamlı sorunlar ve aksiliklerle mücadele eden, farkındalık kazanmış kişilere derdini anlatmak gerçekten insanı rahatlatıyor. @The Tribal Chief

Yeni konular

Geri
Yukarı