Bipolardan ve Otizm'den anında çürük verirler mi?

199908

Kilopat
Arkadaşlar Bipolar Bozukluktan ve Otizm'den %88 engelli raporum var sağlık kurulundan yeni aldığım. Bu ayın 16'sına askerlik muayenesi için yoklama başvurusu randevusu aldım en yakın şubeye raporumun çıktısıyla birlikte gideceğim. Başlıkta da belirttiğim şekilde şimdiden yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar bipolar bozukluktan ve Otizm'den %88 engelli raporum var sağlık kurulundan yeni aldığım. Bu ayın 16'sına askerlik muayenesi için yoklama başvurusu randevusu aldım en yakın şubeye raporumun çıktısıyla birlikte gideceğim. Başlıkta da belirttiğim şekilde şimdiden yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Genel olarak bipolar rahatsızlığı olan kişilere askerlik yaptırmazlar lakin bu durumunuza ve duruma göre değişebilir kesin bir şey söylemeyiz.

Otizm'i bilmiyorum. Bir dostumun oğlu otizm'den engelli ama o konuşamıyor, 4-5 yaşında bir çocuk gibi zaten. Direkt olarak çürük aldı ama alana kadar uğraştı. %88 olunca ne oluyor yani bilmiyorum.

Bipolarda ise maalesef alıyorlar askere. Çürük orda almaya çalışılıyor.

En güzeli parayı denkleştirip bedelli yapmak. Gerçi onda da 21 gün mü ne zorunlu yapmışlar. O şekilde gidip 21 günde revirde falan yatarak (bipolar bahane edilir kötüyüm vs. diyerek) geçilebilir. Paran varsa uğraşma yani hiç.

Alacaginizi dusunuyorum ancak olur da kabul etmezlerse GATA'dan uzman raporu alip tekrar basvurabilirsiniz. Onlar da duruma gore belki GATA'ya yonlendirebilirler.

Beni askere aldılar 1 ay sonra sonra yolladılar esansiyel hipertansiyondan. Neden 1 ay durdum orası karışık tabi tansiyon hastalığım geç fark edildi, muayenede yoktu, erteleyelim derken bakaya kalmışız falan da filan... beni bile yolladılarsa sizi hiç almamaları lazım. Savaşta görev yapar yazarlar mı ben gibi ama biliyorum. Bol şans. Bu ülkede en çok gereken şey maalesef

Beni askere aldılar 1 ay sonra sonra yolladılar esansiyel hipertansiyondan. Neden 1 ay durdum orası karışık tabi tansiyon hastalığım geç fark edildi, muayenede yoktu, erteleyelim derken bakaya kalmışız falan da filan... beni bile yolladılarsa sizi hiç almamaları lazım. Savaşta görev yapar yazarlar mı ben gibi ama biliyorum. Bol şans. Bu ülkede en çok gereken şey maalesef

Askerde o kadar cok mantik hatasi var ki. Genelde bariz yanlis olan bir karari bile kural neyse ona gore yapip sonra telafi etmeye calisirlar. Ben Adana'da yazin 40 derece havada sort giydigim icin ordu evinin yemekhanesine alinmamistim. Nedenini soruyorsun bilen de yok :D Kural oyle.

Geri
Yukarı