Bir adam niye bakımlı olur ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sadece niye yaptıklarını merak edip bir konusunu açayım dedim. Mesela bazı insanlar saç tıraşı yapıyor, kilo alıyor ya da veriyor, şık kıyafet filan giyiyor ve saçını filan tarıyor. Bunları niye yapıyor ki? Yakışıklı olmak için mi? Yakışıklılık doğuştan ama, bakım yaparsan sadece daha az kötü gözükür o kadar, yakışıklı olmayan biri bakım yaparak yakışıklı olamaz. Yakışıklı olan bakımsız olsa da yakışıklıdır. Yakışıklı olmayan ne yapsa da yakışıksızdır. Niye bakım yapıyorlar hiçbir şey anlamadım ve çok saçma geliyor o yüzden konusunu açayım dedim. Yakışıklılık doğuştandır, çirkinsen sonsuza kadar öylesin yakışıklı olursan da sonsuza kadar yakışıklısın bakımsız olsan bile. Bazıları büyüyünce yakışıklılıktan bahsediyor ama tip asla değişmez bir insanın yüzü değişmez, yaşla falan da alakası yok, bakımla da olmaz, doğuştandır. Niye bakım yapıyor ki bu insanlar?
Toplum içine çıkıyorsun bakım yapmak zorundasın. Ayrıca bakım yaparak yakışıklıda olabilirsin.

Niye herkes beğenmemiş anlamadım. Ben sadece insanların niye bakım yaptığını sordum ve yakışıklılığın sadece doğuştan geldiğini söyledim. Niye bakım yapıldığını sordum.
Hocam sen gelişmemiş bir primat veya yapay zeka değilsen bakım yapmak zorundasın. Psikolojik sorunların çoğunda bir belirti kişisel bakımı yapmamak olarak karşımıza çıkıyor.

İnsanlar için önemli olan hakikat değil, hakikatin algılanma biçimidir. Ne demiş Protagoras "İnsan her şeyin ölçüsüdür" yani her şey insandan insana değişir. Sana göre yakışıklı olmayan birisi başka bir insana göre yakışıklı olabilir.

Kendine hiç saygın yok galiba. Kişisel bakımın toplum için önemli. Karşında bakımsız saç sakal birbirine karışmış adam görsen torbacı der kaçarsın.
Burada ne yazıyosun :)

Sadece niye yaptıklarını merak edip bir konusunu açayım dedim. Mesela bazı insanlar saç tıraşı yapıyor, kilo alıyor ya da veriyor, şık kıyafet filan giyiyor ve saçını filan tarıyor. Bunları niye yapıyor ki? Yakışıklı olmak için mi? Yakışıklılık doğuştan ama, bakım yaparsan sadece daha az kötü gözükür o kadar, yakışıklı olmayan biri bakım yaparak yakışıklı olamaz. Yakışıklı olan bakımsız olsa da yakışıklıdır. Yakışıklı olmayan ne yapsa da yakışıksızdır. Niye bakım yapıyorlar hiçbir şey anlamadım ve çok saçma geliyor o yüzden konusunu açayım dedim. Yakışıklılık doğuştandır, çirkinsen sonsuza kadar öylesin yakışıklı olursan da sonsuza kadar yakışıklısın bakımsız olsan bile. Bazıları büyüyünce yakışıklılıktan bahsediyor ama tip asla değişmez bir insanın yüzü değişmez, yaşla falan da alakası yok, bakımla da olmaz, doğuştandır. Niye bakım yapıyor ki bu insanlar?

Delisin sen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı