Bir anda ekran gidiyor bilgisayar kendini resetliyor

yakupcakir

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle yeni yılınızı kutluyorum.

Arkadaşlar daha düne kadar sorunsuz çalışan bilgisayarım dün CS:GO oynarken bir anda ekran siyah oldu ve no signal hatası verdi devamında ise bilgisayar yaklaşık 1 dakika kadar çalışır duruma gelip kendini resetledi. Isı değerlerini ölçtüğümde ise sıcaklık değerlerinin maksimum 75 dereceye kadar olduğunu gördüm. Bilgilerinize ihtiyacım var yardım eder misiniz?

Hocam, bu durum PSU/GPU sebepli olabilir. Ekranın kararıp reset atması bu sebeple olabilir. Ekran kartı için sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin. Daha sonra test yapın. HDD/SSD için de test yapın. Tespiti zor bir durum.

Öncelikle yeni yılınızı kutluyorum.

Arkadaşlar daha düne kadar sorunsuz çalışan bilgisayarım dün CS:GO oynarken bir anda ekran siyah oldu ve no signal hatası verdi devamında ise bilgisayar yaklaşık 1 dakika kadar çalışır duruma gelip kendini resetledi. Isı değerlerini ölçtüğümde ise sıcaklık değerlerinin maksimum 75 dereceye kadar olduğunu gördüm. Bilgilerinize ihtiyacım var yardım eder misiniz?

Kasanın içini temizle. Fanlar tozlanmışsa rahat dönemiyordur. Sen bir fanları temizle. İşlemci, ekran kartı, kasa fanlarını temizle.

Hocam, bu durum PSU/GPU sebepli olabilir. Ekranın kararıp reset atması bu sebeple olabilir. Ekran kartı için sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin. Daha sonra test yapın. HDD/SSD için de test yapın. Tespiti zor bir durum.
Yener bey o işlemi yaptım fakat bir sonuç alamadım. Lakin ben o hatayı aldıktan sonra başka bir oyunda bilgisayarımı denemedim şuan onu deniyorum sadece CS:GO kaynaklı olabilme ihtimalini deniyorum.
Ekran kartının temp limiti kaçta. Eğer temp limiti 75C ise 90 alın.
Teşekkürler deniyorum hemen.
Kasanın içini temizle. Fanlar tozlanmışsa rahat dönemiyordur. Sen bir fanları temizle. İşlemci, ekran kartı, kasa fanlarını temizle.
O işlemi aynı gün yaptım. Sonuç aynı malesef.

Tamam hocam. Deneyin. Sorun düzelirse bize bildirebilir misiniz?

Şuan bir sorun gözükmüyor. Oynadığım oyunla eşdeğer değil farklı bir oyun indiriyorum denemek için haber edeceğim.
1 2 oyunda denedim bir sorun gözükmüyor fakat CS:GO da böyle bir sorunla hala karşı karşıyayım yaklaşık 5-7 dakika sonra reset atıyor kendine bilgisayar. Acaba PSU yetersiz mi kalmaya başladı ama daha düne kadar sorun yoktu.
Farklı bir ekran kartı taktım şuana kadar bir sorun yok. Eski ekran kartımı Psu ile beslemem gerekiyordu fakat bu taktığım ekran kartında böyle bir şeye gerek yok. Psu nun bozuk olma ihtimali var diyebilir miyiz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı