Bir anda PowerShell açılıp 1-2 saniye sonra kapanıyor

Baran Akıncı

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
WD Green 128 GB SSD | Seagate 1TB HDD
Ekran kartı
GTX 1050Tİ
Anakart
GIGABYTE A320M s2h
İşlemci
Ryzen 3 1200
Selam, son birkaç gündür bu PowerShell problemim arttı. Daha önceden sadece bilgisayarı açtıktan 5-10 dakika sonra 1 kere gelip gidiyor bilgisayarı kapatıp açana kadar gelmiyordu. Ama birkaç gündür sürekli birkaç dakika da bir geliyor ve hiçbir yazı yazmadan 1-2 saniye sonra hemen kapanıyor. Virüs taraması da yaptım herhangi bir virüs yok. Birkaç konu okudum. Visual Studio uygulaması yüzünden oluyordur gibi diye fakat bende hiçbir pluginin güncellemesi yok. Sebebini anlayamadım sizlerden yardım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, son birkaç gündür bu PowerShell problemim arttı. Daha önceden sadece bilgisayarı açtıktan 5-10 dakika sonra 1 kere gelip gidiyor bilgisayarı kapatıp açana kadar gelmiyordu. Ama birkaç gündür sürekli birkaç dakika da bir geliyor ve hiçbir yazı yazmadan 1-2 saniye sonra hemen kapanıyor. Virüs taraması da yaptım herhangi bir virüs yok. Birkaç konu okudum. Visual Studio uygulaması yüzünden oluyordur gibi diye fakat bende hiçbir pluginin güncellemesi yok. Sebebini anlayamadım sizlerden yardım istiyorum.
Ekran kartı, RAM, mouse vs. gibi üreticilerin yazılımları yüklüyse ondan dolayı olabilir. Görev yöneticisinden başlangıçta açılan yazılımların görüntüsünü atabilir misin?

Bu şekilde.
1658871897388.png

Selamlar, bende bunu yaşadım. Bir kere yaşadıktan sonra kullandığım virüs programı her bilgisayar açıldığında "cscript.exe" yi engellediğini ve detayına gittiğimde bu Windows uygulaması "powerShell" e erişmeye çalıştığını gördüm. Araştırdığım da link deki öneriyi buldum. Önerdiği şekilde bu exe' lerin çalışmasını engelledim. Bu sefer de her bilgisayar açtığımda bu exe lerin çalışmasını engellediğine dair ekrana uyarı geliyor. Ama bu exe yi neyin tetiklediğini bulamadım. "powerShell" in açılmasındansa bu hatanın gelmesine razı oldum daha da kovalamadım. Belki sendeki sorunda aynıdır. Sebebini bulursan beni de bilgilendirirsen sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı