Bir anda yavaşlayan bilgisayara virüs bulaşmış olabilir mi?

KİMse kim

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Bir anda bilgisayar yavaşlamaya başladı tarama başlattım tarama durdu. Sonra ayarları açacaktım ayarlar aniden kapanmaya başladı ve oyunlara giremedim hata verdi. Görev Yöneticisi'ni açtım haberler ve ilgi alanları 12 GB RAM tüketiyordu görevi sonlandır dedim şu an format atıyorum. Virüs bulaşma ihtimali yüzde kaç olabilir?

Anti-Virüs programını açınca siyah bir çubuk olarak gözüküyor.

Haberler ve ilgi alanlarını kapattığımdan kasma gitti, virüs programı taramayı devam ediyor olarak gözüküyor ama yüzde kaç olduğunu göremiyorum. Oyunlar hata vermiyor, sizce format atmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Trojan olabilir bir şey indirmiş olabilir misiniz exe uzantili dosya ya da farkli bir dosya uzantisini indirirseniz virüs bulaşabilir.

Bir anda bilgisayar yavaşlamaya başladı tarama başlattım tarama durdu. Sonra ayarları açacaktım ayarlar aniden kapanmaya başladı ve oyunlara giremedim hata verdi. Görev Yöneticisi'ni açtım haberler ve ilgi alanları 12 GB RAM tüketiyordu görevi sonlandır dedim şu an format atıyorum. Virüs bulaşma ihtimali yüzde kaç olabilir?

Anti-Virüs programını açınca siyah bir çubuk olarak gözüküyor.

Haberler ve ilgi alanlarını kapattığımdan kasma gitti, virüs programı taramayı devam ediyor olarak gözüküyor ama yüzde kaç olduğunu göremiyorum. Oyunlar hata vermiyor, sizce format atmalı mıyım?

İnterneti direk kablo ile kesin sonra tarama yapın

3. parti yazılım, crack oyun gibi indirme yaptınız mı?

Hiçbir indirme yapmadım.

Şu an PC de yavaşlama gibi bir sorun yok haberler ve ilgi alanları kısmında arama diye bir şey vardı 12 GB RAM yiyordu görevi sonlandır dedim formatladım şu an Kaspersky'de tam tarama yapıyorum.

İnterneti direk kablo ile kesin sonra tarama yapın.

Tarama bile yapamıyordum Anti-Virüs programı Windows çubuğunda yeşil bir şekilde taradığını gösteriyordu ama üstüne tıklayınca hiçbir şey çıkmıyordu.

Hiçbir indirme yapmadım.

Şu an PC de yavaşlama gibi bir sorun yok haberler ve ilgi alanları kısmında arama diye bir şey vardı 12 GB RAM yiyordu görevi sonlandır dedim formatladım şu an Kaspersky'de tam tarama yapıyorum.
bende de bazen yüksek güç tüketim değerlerine ulaşıyor ne olduğunu ta bilmiyorum

Geri
Yukarı