Bir avukatın yanında nasıl çalışılır?

denizyıldızı

Centipat
12. sınifım, son senem. Mezuna kalmayı düşünüyorum ama yaz ayında avukatın yanında hiç belgem olmasa nasıl çalışırım? Getır götür ya da asistan gibi alırlar mı? Başka meslek istemedim sormayın, teşekkürler.

İzmir Ekonomi üniversitesini biliyor musun bilmiyorum ama birkaç puan araştırması yaparak fikir sahibi olabilirsin. Annemin arkadaşının kızı buradan mezun ve avukatın yanında çalışmak istediğinde önce avukat istemedi çünkü Ekonomi Üniversitesinde parayla okuduğunu düşündü. Kız %75 burslu olduğunu söyleyince yanında çalışmaya başladı. Bunu neden anlattım" parayla " üniversite okusan bile almayabiliyorlar. Seni, tanıdık değilsen maalesef almazlar.

Tanıdık bir avukatsa alabilir. Onun haricinde normal iş başvurusu süreci gibi işliyorsa, muhtemelen CV vermeniz gerekir.

CV mi nasıl vereyim bir şey yok zaten lise mezunuyum getir götür vs. alıyorsa dedim biraz para kazanayım diye.

İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni biliyor musun bilmiyorum ama birkaç puan araştırması yaparak fikir sahibi olabilirsin. Annemin arkadaşının kızı buradan mezun ve avukatın yanında çalışmak istediğinde önce avukat istemedi çünkü ekonomi üniversitesinde parayla okuduğunu düşündü. Kız %75 burslu olduğunu söyleyince yanında çalışmaya başladı. Bunu neden anlattım" parayla " üniversite okusan bile almayabiliyorlar. Seni, tanıdık değilsen maalesef almazlar.

Aradığım cevap işte bu.

CV mi nasıl vereyim bir şey yok zaten lise mezunuyum getir götür vs. alıyorsa dedim biraz para kazanayım diye.

Bir avukatın sizi sigortasız çalıştıracağını sanmam. Avukatların getir-götür işleri ve bürosuyla asistanları ilgilenir genelde. Word, Excel bilginiz de şart biraz.

Sigorta oluyorsa, iş resmiyete döküleceği için CV istemesi kadar normal bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı