Bir bayan bir erkekte ne arar ?

Cinsel anlamda söylemedim. Hani şuan bahsettiğimiz kız tipleri serseri erkeklerden hoşlanıyor. İleride onlardan biriyle evleneceğiz belkide. Şuan neler yaptıklarını görüyoruz.

Konu bu işte. Senin gibi bir kadın düşmanına kadınlar neden ilgi göstersin? Anca ekran başında masturubasyon yapabilirsin.
Kardeşim benim gidip de üni mezunu bir kadını eve kapatacak halim yok. Görüyoruz, duyuyoruz. Şimdi konuşturma beni. Bunlar evlilikten çok çok önce konuşulur. Ben karımı çalıştırmam. Açık net. Beni böyle kabul eden biriyle evlenirim. Olur biter. İster geri kafalı de, ister yobaz.

Bankadan çıkıp cumaya gitmek gibi. Ancak şu bir gerçek hocam, kadının doğası eve aha musait, mesela çocuğu ele alalım, bebek gece uyurken ağlamaya başlasa erkek duymaz bile ama kadın 2 oda ilerideki bebeği gece uyurken "ıh" dese uykusu bölünür. Erkek bebek sesinden rahatsız olur susturmak ister, anne neden ağladığını neye ihtiyacı olduğunu bilir. Bunlarda fıtrattan kaynaklanan şeyler.

Kadının bebeğine bakıcı tutup çalışmasna bu yüzden karşıyım. Bence kadının yeri evdir, ama burada eve tıkılmakdan bahsetmiyorum, evde olmasından bahsediyormu.

İslam kadının çalışmasına karşı değil. Peygamber efendimiz bir iş kadınıyla evlenmiştir. Çalışırken bebeğini ihmal etmesine ya da haram para kazanmasına karşı. Bu noktada kaçırılan çok şey var. Kuran'da "Allah aklını işletmeyenlerin üstüne pislikler yağdırır" deniyor. Şu anda anne sayısı haddinden fazla değil mi? Her önüne gelenin çocuk sahibi olması geleceğin temeline dinamit koymuyor mu? Hayırlı evlat yetiştirilemeyecek hiç çocuk sahibi olmamak daha iyi denilmiştir, hatta bu sebeple kürtaj yapmanın(belli başka koşullar da var bu izin için) caiz olacağını söyleyen alimler bile olmuştur. (Doğum kontrol için kürtaj ya da sağlığa zararlı haplar şart değil) Eğer herkes çocuk sahibi olmamalıysa kadınların çalışması için pek bir engel görünmüyor. Fıtrattan kaynaklanan ve kadınların yapamayacağı işler elbette var, bir kadına aşırı fiziksel güç isteyen iş yaptıramazsın mesela, yapsa bile o konuda erkeklerden geride olur. Kadın doğası erkek doğası sözüne kızmamın sebebi biyolojik yapının davranışları etkilemesinin aşırı abartılması ve toplum kalıplarının dayatılması amacıyla öğrenilmiş şeylerin doğalmış gibi yutturulması. Yoksa verdiğin örnek yanlış değil.

Ama eğer "İslam kadının bugünkü koşullarda çalıştırılmasına karşı" derseniz evet, aslında İslam sadece kadın/erkek değil bugünkü çalışma koşullarının bir çoğuna karşı. Mesela bir şirkette en çok parayı en çok üreten elemanlar mı kazanıyor yoksa en sahtekar ve istismarcı insanlar mı? Örnekler çoğaltılabilir.

Son düzenleme:
İslam kadının çalışmasına karşı değil. Peygamber efendimiz bir iş kadınıyla evlenmiştir. Çalışırken bebeğini ihmal etmesine ya da haram para kazanmasına karşı. Bu noktada kaçırılan çok şey var. Kuran'da "Allah aklını işletmeyenlerin üstüne pislikler yağdırır" deniyor. Şu anda anne sayısı haddinden fazla değil mi? Her önüne gelenin çocuk sahibi olması geleceğin temeline dinamit koymuyor mu? Hayırlı evlat yetiştirilemeyecek hiç çocuk sahibi olmamak daha iyi denilmiştir, hatta bu sebeple kürtaj yapmanın(belli başka koşullar da var bu izin için) caiz olacağını söyleyen alimler bile olmuştur. (Doğum kontrol için kürtaj ya da sağlığa zararlı haplar şart değil) Eğer herkes çocuk sahibi olmamalıysa kadınların çalışması için pek bir engel görünmüyor. Fıtrattan kaynaklanan ve kadınların yapamayacağı işler elbette var, bir kadına aşırı fiziksel güç isteyen iş yaptıramazsın mesela, yapsa bile o konuda erkeklerden geride olur. Kadın doğası erkek doğası sözüne kızmamın sebebi biyolojik yapının davranışları etkilemesinin aşırı abartılması ve toplum kalıplarının dayatılması amacıyla öğrenilmiş şeylerin doğalmış gibi yutturulması. Yoksa verdiğin örnek yanlış değil.
Klavyene sağlık. Bir de bu var tabi. Diyelim ki sen çocuk sahibi oldun. Çocuğu kim eğitir ? En başta anne. Baba her zaman 2. plandadır. Vatanına milletine hayırlı bir evlat olması için annenin güzel bir eğitim, terbiye vermesi şart.

Kardeşim benim gidip de üni mezunu bir kadını eve kapatacak halim yok. Görüyoruz, duyuyoruz. Şimdi konuşturma beni. Bunlar evlilikten çok çok önce konuşulur. Ben karımı çalıştırmam. Açık net. Beni böyle kabul eden biriyle evlenirim. Olur biter. İster geri kafalı de, ister yobaz.

Sen şimdi ilerde kız çocuğunu falan da okutmazsın. Kız kısmı zaten çalışamaz ne diye okuyor ki değil mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı