Çözüldü Bir bilgisayar telefonu neden daha hızlı şarj eder?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

StrainGauGe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci[Üniversite]
Masaüstü ve laptop üzerinden telefonu USB ile şarj ediyoruz ve laptop daha hızlı şarj ediyor (Marka yok.). Sizce nedenleri neler olabilir? Bir hocamın sorusudur. Cevaplarınızı iştahla bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Amper değeri daha yüksektir. Üreticiye göre değişir ama USB çıkışları 2A seviyelerine kadar çıkıyor bazı bilgisayarlarda. Telefonun kendi şarj cihazı daha düşükse ve telefonun akım çekme kapasitesi orijinal şarj aletinden fazlaysa, daha güçlü bir kaynağa bağlandığında daha hızlı şarj olur. Mesela bu duruma iPhone 6S modeli örnek verilebilir. Orijinal adaptör 1A çıkış verebilirken, daha güçlü bir kaynağa bağladığınızda 1.5-1.6A kadar akım çekebiliyor ve daha hızlı şarj oluyor.
Masaüstü ve laptop üzerinden telefonu USB ile şarj ediyoruz ve laptop daha hızlı şarj ediyor (Marka yok.). Sizce nedenleri neler olabilir? Bir hocamın sorusudur. Cevaplarınızı iştahla bekliyorum.

Beni ASUS'ta iPhone için quick charge vardı. Driver kurunca güzel şarj ediyordu. Hızda seçiliyordu.

Bu nedenlerden biri diye düşünüyorum açıkcası.

Ama bu arkadaşımız hocaya atmalık cevap vermiş. :D
Ben siz sordunuz sanmıştım. Ödev tarzı bir şeyse biraz daha detaylandırabiliriz. Mümkün olduğunca yüzeysel tutmaya çalıştım çünkü. :)

Ben siz sordunuz sanmıştım. Ödev tarzı bir şeyse biraz daha detaylandırabiliriz. Mümkün olduğunca yüzeysel tutmaya çalıştım çünkü. :)
:D yok yok teşekkür ederim elinize sağlık söylediklerinizi hocaya söyledim yeterli oldu sanırsam şimdi masaüstü bilgisayarının sistemini bekliyorum hızlı şart için bir şeyler yapmaya çalışacağım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı