Bir bilgisayara 4000 TL vermek abartıdır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilgisayarıma takmam "gereken" ekran kartı o dediğinin 16 katı, tasarrufa gitmek için oyuncu serisinden kart takmam gerekiyor o da dediğinin 4 katına geliyor. Ne yapayım? Kendimi PCI slotuna bağlayıp render işini ben mi halledeyim? :D

Her şeyi kendi durumuna göre genelleyenlere gerçekten "ihtiyaç" ya da "alım gücü" kavramını öğretemiyorsun. 4,000 TL dediği para da 530 $ (USD) yapıyor bu arada, ortalama bir ekran kartı parası... 😂

Şimdi şöyle bir şey var: İ7 3930K bir zamanlar 900 TL civarındaydı. İ7 3930K bu günün "X" serisi gibiydi. Yani demek istediğim o zamanki 900 TL bu zamanki 9.000 TL gibi bir şey. Paranın alım gücü azaldı.

Son düzenleme:
4000 TL mi hayırdır bu ne zenginlik? Bence 2000 TL'den fazla verilmemeli. Monitörü, klavyesi, faresi, kulaklığı ve koltuğu da dahil.

4000 TL mi hayırdır bu ne zenginlik? Bence 2000 TL'den fazla verilmemeli. Monitörü, klavyesi, faresi, kulaklığı ve koltuğu da dahil.

Oyuncu koltuğunu çok beğendim açıkçası(!).

Ne kadar zengin insanlarsınız öyle? 1000'den fazla verilir mi hiç PC'ye? (!)

O sistemle oyun oynamayı başarırsanız beni çağırın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı