Bir bilgisayara iki tane SSD takılır mı?

SATA portu sayısı kadar SSD takabilirsiniz. Toplam 4 adet SATA portunuz var. Mevcut SSD'yi nasıl taktıysanız, 2. SSD'yi de o şekilde takacaksınız. SSD'yi aşağıdaki boş SATA portuna SATA kablosu ile bağlayıp, ardından PSU'dan gelen SATA Power kablosunu takacaksınız SSD'ye.

1691993831464.png

Anakartınıza 4 adet takılabiliyormuş.
Sadece güç kaynağında fazladan sata güç kablo bağlantınız var mı bilmeniz gerekiyor.
Sata data kablonuzu 2 tarafı da düz kablo alın. Açılı kablolar girmez.

Anakartınıza 4 adet takılabiliyormuş.
Sadece güç kaynağında fazladan sata güç kablo bağlantınız var mı bilmeniz gerekiyor.
Sata data kablonuzu 2 tarafı da düz kablo alın. Açılı kablolar girmez.

Nasıl düz kablo? Fotoğrafı varmı? Nerden alacağım?

Ben takmasını falan da bilmiyorum, takacağın yere göre değişir demişsinde.

SSD masada durur gibi bir zeminde olacaksa kasa içinde 90 derece açılı kablo olmaz.
Takması basit YouTube'da görürsün SATA SSD yazarsan. Birde güç kablosu var.
SSD için sizin güç kaynağında ucu olabilir yoksa uzatma gibi çeviriciler var.

Bu videodaki gibi ise takılacak yer için, düz kabloyu biraz kıvırmış. Kıvırmak tehlikeli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SSD masada durur gibi bir zeminde olacaksa kasa içinde 90 derece açılı kablo olmaz.
Takması basit YouTube'da görürsün SATA SSD yazarsan. Birde güç kablosu var.
SSD için sizin güç kaynağında ucu olabilir yoksa uzatma gibi çeviriciler var.

Bu videodaki gibi ise takılacak yer için, düz kabloyu biraz kıvırmış. Kıvırmak tehlikeli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
SSD'nin benim için nerde duracağı fark etmez, kasanın içinde nereye montajlayabilirim?

Geri
Yukarı