Bir bilgisayarı biri uzaktan aynı anda 2 kişi kullanabilir mi?

Teori ve hayal.
Malum, şu anda çok sayıda masaüstü oluşturulabiliyor ve masaüstleri birbirinden ayrı.
Bunun üzerinde düşününce çeşitli olasılıklar akla geliyor. Uzaktan kullananın diğer masaüsütünü kullanması gibi..
Evet aslında çok basit ve yapılabilir gibi görünüyor teoride ama pratikte bir türlü çözümü bulamadım

Evet aslında çok basit ve yapılabilir gibi görünüyor teoride ama pratikte bir türlü çözümü bulamadım.

Hocam şöyle bir şey düşündüm. İlk başta kendi bilgisayarından 2 oturum aynı anda açıp uzaktan bağlanma programı ile kardeşin 2. oturuma bağlanacak. Ama bir bilgisayardan 2 oturum açmak sıkıntı. Açsan bile aynı anda kullanamazsın ki bunu yapmak için aynı anda açık tutmak gerekir.

Hocam şöyle bir şey düşündüm. İlk başta kendi bilgisayarından 2 oturum aynı anda açıp uzaktan bağlanma programı ile kardeşin 2. oturuma bağlanacak. Ama bir bilgisayardan 2 oturum açmak sıkıntı. Açsan bile aynı anda kullanamazsın ki bunu yapmak için aynı anda açık tutmak gerekir.

İşte tüm mesele bunu nasıl başarabilirim :)

Bir program vardı PC'de 2 tane mouse aynı anda kontrol ediliyordu. Hatta ekranda 2 tane imleç vardı. Ama bunun için aynı odada aynı PC'de olması lazım çünkü 2 tane fareyide aynı PC'ye takman gerekiyor. Yani uzaktan imkansız gibi.

Hocam kullandığı program Photoshop gibi bir şey ise photo pea adlı web sitesinden yapabilir. Ama daha başka uygulamalarsa çözümü bilmiyorum.
Hocam Adobe Illustrator ve Adobe after efect kullanıyor. Önerdiğiniz sitede bunlarda kullanılıyor mu bakayım bir

Hocam şöyle yapabilirsiniz ama aynı anda mouseyi/klavyeyi 2 kişi kullanamaz. Ama ikinizde farklı ekranlar görürsünüz. 2. bir ekranınız varsa onu takın ve uzaktan erişim uygulamasına yalnızca 2. ekranın erişimini verin kardeşiniz sadece 2. ekranı görebilecektir. 2. ekranınız yoksa sanal bir 2. ekran açın. Kendiniz göremeyeceksiniz ama uzaktan erişim uygulamasının ayarlarından 2. ekranı seçerseniz 2. ekranı yalnızca kardeşiniz kontrol eder. Ben buna uğraşarım diyorsanız yardım ederim.

Geri
Yukarı