Bir çocuk, arkadaşımın hesabını çalmakla tehdit ediyor

Daha fazla  
Mahalleden bir arkadaşımı başka bir çocuk Instagram hesabını çalmakla tehdit ediyor. Hapis yattığını falan söylemiş. Kesinlikle maksimum 16 yaşında falan, buna eminim. Sizce ne yapmalıyız? Hesabı nasıl güvence altına alırız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mahalleden bir arkadaşımı başka bir çocuk Instagram hesabını çalmakla tehdit ediyor. Hapis yattığını falan söylemiş. Kesinlikle maksimum 16 yaşında falan, buna eminim. Sizce ne yapmalıyız? Hesabı nasıl güvence altına alırız?

Şifreyi aşırı zor yapın ve çocuğu takmayın. Ayrıca Discord'dan mı oluyor bu? DC ise uğraşmayın atatv44 köpeklerindendir.

Arkadaşınıza söyleyin bir daha karşılaşırsa ben de senin hesabını hackleyeceğim deyip telefondan hacker typer açsın :D

Çift doğrulama eklesek ve şifreyi zor yapsak çalınma ihtimali olmaz değil mi?

Çalamaz hocam korkmayın kahin değil sonuçta nereden bilecek şifreyi. Bu arada saygıdeğer can değer hocamın önerdiği taktiği ben de öneriyorum. Şifre koyarken aklınıza kolay gelebilecek bir cümle gelsin. Mesela korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak. Bunu ksbşyas diye şifreleyebilirsiniz. Hatta birazcık daha gelişmiş yaparsak kSbŞyAs 1923 tarzı bir şey yapabilirsiniz. Evet, platformlar boşluk kabul ediyor.

Ah beni de 2 hafta önce böyle tehdit ettiler. Benden küçükler daha. Hiçbir şey yok. :D

Hani çalıyordun diye üstüne sokakta yakaladım, gittim. Garibim ağlaya ağlaya evine gitti. Dövmedim ama süper zevk verdi. Bir daha böyle işlere kalkmaz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı