Amerikalı biri beni tehdit ediyor

Bir süre önce GTA Online oynarken bir yabancıya küfür etmem sebebiyle, benzer şeyler yaşadım. Adam bir anda sicilimi önüme döktü denebilir. Sonra büyüksün ağabey dedim ve oradan uzaklaştım. O hafta Cuma gününden için Cuma'yı bekle görüşeceğiz gibisinden laflar ediyordu ama bir şey olmadı. Dikkat etmek lazım umarım başınıza kötü bir şey gelmez.
Nasıl yapıyorlar bu tarz şeyleri aklım almıyor. Konu sahibi kardeşim abim savcı cidden endişelerin varsa yardımcı olmak adına ona söyleyebilirim durumu.

Bu tarz bilgilerimizi falan nasıl buluyorlar? Bilinçli birisi anlatabilir mi? Daha dikkatli oluruz.

Bana arkadaşım anlatmıştı kendisi bilgisayar kurdu gibi bir şey -gerçekten öyle- çocuk bir gün 600-650 tane Netflix hesaplarının şifreleri ve Gmail hesaplarıyla yabancı bir ülkede paylaşıldığını görmüş. Ve ayrıca hesaplarda kalan visa nakitleri kuruşuna kadar yazıyormuş. Dışarısı çok tehlikeli ve ayrıca bunları yapmak çok da ütopik değil sadece bilinmiyor ve göz önünde değil.

Dün beni Amerika'lı numaralı biri tehdit etti. Virüsle ilgli soru sordu ilk yardım eder gibi. Sonra sinirlendi senden sadece eğlenmek için para alacağım dedi. Ben takmadım. Sonra evimi bulmuş haritadan foto attı. Polisi aradın mı ödlek falan dedi. Ben arkadaşlar falan yaptı sandım ama herif 1 saat sonrasına kadar benim mesajlarım da dahil sildi her şeyi yok etti.

Yaşın kaç öncelikle bu tip şeyler ile nice hayat karardı polise gidin hemen ve acilen o olmadı ailenize haber verin. Hemen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden polise haber vermedin? Veya yaşın 20'nin altındaysa ailene haber vermedin?
[/QUOTE
aileme de haber verdim polise de gittim ancak, polis çok takma engelle dedi sadece

Ne?
ABD vatandaşı olduğunu nereden biliyorsunuz? Peki sizinle hangi dilde görüşüyordu?
Eğer şaka yapmıyorsanız, yasal haklarınızı kullanın. Savcılığa suç duyurusunda bulunun.

+1 ile başlıyordu numarası ve İngilizce yazdı İngilizcem var cevap verdim hatta.

Bu ciddi bir durum. Polis'e veya Siber Güvenlik Haber verebilirsiniz.

Konunun ciddiyetini polise anlatmaya çalıştım ama bana sadece engelle dediler.

Seni her aradığında kayıt altına al bir aksanına bakalım delinin biri bir de takip falan ediyordur yakınında olabilir bence amerikan falan değil.

Arama değil WhatsApp'dan yazdı.

Malesef var. 5-6 Ay arama sonucu çocuğun evini bulmuş. Mutfak bıçağı ile öldürmüş.

Windows 7 kullanıyormuşsunuz. Hemen sağlam bir antivürüs programı indirin ya da Windows 10 yükleyin. Çok savunmasızsınız.

Avast var ama yeterli değil sanırım.

Anlamadığım nokta, telefonunuzda bulunan mesajları mi sildi yoksa mailinizde bulunan mi?

WhatsApp üzerinden konuştuğumuz mesajları sildi.

Her şeyin şifresini değiştirin. Antivürüs programını geçtim hemen format at ve Windows 10 yükle adresini bulmuşsa sorun var. Steam hesabınız gizli mi? Steam kullanıyorsanız tabii.

Kullanıyorum.

Güvensiz VPN servislerine de dikkat edin. Onlar da sıkıntı yapabiliyorlar.

@osman454
Mesajın başka konudaydı ben taşıdım. Şimdi cevap vereyim.

Kullandığın cihaz mobil mi yoksa bilgisayar mı? Şifrelerini birden çok yerde kullanır mısın? Sisteminde Anti-Virüs yoksa kur ve tarama yap. Sonra yukarıda sorduklarıma göre cevap verirsen yardımcı olmak için bir yol haritası çizebiliriz.

Mobil, şifrelerimi telefona kaydetmiştim IPhone'a onları kaldırdım dün

Yaşın kaç öncelikle bu tip şeyler ile nice hayat karardı polise gidin hemen ve acilen o olmadı ailenize haber verin. Hemen.

Yaşım 16, ve aileme hemen aktardım durumu zaten babam ile polise gittik ve bana sadece engelle dedi.

Güvensiz VPN servislerine de dikkat edin. Onlar da sıkıntı yapabiliyorlar.

@osman454
Mesajın başka konudaydı ben taşıdım. Şimdi cevap vereyim.

Kullandığın cihaz mobil mi yoksa bilgisayar mı? Şifrelerini birden çok yerde kullanır mısın? Sisteminde Anti-Virüs yoksa kur ve tarama yap. Sonra yukarıda sorduklarıma göre cevap verirsen yardımcı olmak için bir yol haritası çizebiliriz.

Bir de dün bilgisayarıma bu IP'den başka biri giriyor diye bildirim geldi. Konu ile alakası var mı bilmiyorum.

Tekrar uyarıyorum. Üstte de yazdım. Gereksiz mesaj atanların mesajı silinip uyarı alacaktırlar.

Tekrar okumanızda yarar var. 12 mesaj sildim şu ana kadar.

Sanırım sorun çözüldü, arkadaşım numarayı bulmama yardım etti internette adresi de yazıyor. New Jersey'de yaşayan klasik bir Amerika'lı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl buldunuz hocam? Steam üzerinden bulmuştur eleman sizi de. Steam üzerinden bulmayı bilmiyorum. Sicilimi döktü derken ne kastettiniz? Hangi bilgileriniz vardı? Sadece IP adresinizi mi buldu yoksa başka şeyler de var mıydı? Steam'den IP adress bulunamıyor diyr biliyorum, gönderdiği bir şeyi mi indirdiniz? Numaranızı nasıl buldu? Ayrıca IP adresinden bir şey yapamaz, sadece internet bağlantını falan geciktirir birkaç saniye. Açıkçası uğraşacağını da sanmıyorum, DDoS falan atmak amele işi çünkü, ayrıca çok riskli. Böyle bir adamın mernis data falan indireceğini de sanmıyorum. Sizi nereden bulduğunu anlamamız için sorularıma cevap verirseniz teşekkür ederim. Gerçekten meraklandırıcı bir konu çünkü.

Nasıl buldunuz hocam? Steam üzerinden bulmuştur eleman sizi de. Steam üzerinden bulmayı bilmiyorum. Sicilimi döktü derken ne kastettiniz? Hangi bilgileriniz vardı? Sadece IP adresinizi mi buldu yoksa başka şeyler de var mıydı? Steam'den IP adress bulunamıyor diyr biliyorum, gönderdiği bir şeyi mi indirdiniz? Numaranızı nasıl buldu? Ayrıca IP adresinden bir şey yapamaz, sadece internet bağlantını falan geciktirir birkaç saniye. Açıkçası uğraşacağını da sanmıyorum, DDoS falan atmak amele işi çünkü, ayrıca çok riskli. Böyle bir adamın mernis data falan indireceğini de sanmıyorum. Sizi nereden bulduğunu anlamamız için sorularıma cevap verirseniz teşekkür ederim. Gerçekten meraklandırıcı bir konu çünkü.
vay be unutuydum ben bunu 3 yıl olmuş pandemi vardı sıralar 2021de okuldayken samimi bii arkadaşım onun yaptığını itiraf etti evimi nokta atışı bulması da ondanmış (para vererek fake numara almış işsiz)o sıra lisedeydim şimdi üniversiteli olduk ne ara geçti bu arada ilgilendiğiniz için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı