Bir depremzedeye ne sorulur?

Binanın yıkıldığı anda neler hissettiniz?
Binanın içinde aileniz de var mıydı?
Bundan sonra binanın sağlamlığına eskisine nazaran ne kadar dikkat edeceksiniz?
Olay anında mümkün olan en az hasarla korunmak için ne tarz önlemler aldınız?

Bu tarz sorular sorabilirsiniz.

Deprem geçirmiş bireylere depremzede denir. Bu deprem anında bir kişiye sorulacak sorular.
E tamam işte. İçerde başkaları var mı sorusunu genellikle kişi çıkarıldıktan sonra bilgi almak için soruluyor.

E tamam işte. İçerde başkaları var mı sorusunu genellikle kişi çıkarıldıktan sonra bilgi almak için soruluyor.
Hocam arkadaş onu istemiyor işte. Arkadaş bir deprem yaşamış insanların, belli bir vakit geçtikten sonra(en azından 2 hafta, 1 ay vs.) sorulabilecek soruları istiyor sanırsam. Sizin söyledikleriniz dediğim gibi depremden hemen sonra sorulabilecek sorular.

Hocam arkadaş onu istemiyor işte. Arkadaş bir deprem yaşamış insanların, belli bir vakit geçtikten sonra(en azından 2 hafta, 1 ay vs.) sorulabilecek soruları istiyor sanırsam. Sizin söyledikleriniz dediğim gibi depremden hemen sonra sorulabilecek sorular.
Hocam "depremzede" dediği için arkadaşın dedikleri mantıklı. Çünkü konuda zaman belirtmemiş. Şu zaman sonrası için diye.

Hocam "depremzede" dediği için arkadaşın dedikleri mantıklı. Çünkü konuda zaman belirtmemiş. Şu zaman sonrası için diye.
Hocam tamam da ben anlatamıyorum galiba. Buyurun depremzede kelimesinin tanımı:
Bir deprem yaşamış ve depremde zarar görmüş kimse.

Arkadaş depremden hemen çıkmış bir insana soru soramayacağına göre depremi yaşadıktan sonra belli bir süre geçen bir depremzedeye soru soracak. Bu yüzden deprem anından hemen sonra sorulabilecek soruları soramaz.

Fazla uzatmak istemiyorum, eğer depremden çıkalı 5 dakika olan birine soru soracaksa onları sorabilir.

Hocam tamam da ben anlatamıyorum galiba. Buyurun depremzede kelimesinin tanımı:
Bir deprem yaşamış ve depremde zarar görmüş kimse.

Arkadaş depremden hemen çıkmış bir insana soru soramayacağına göre depremi yaşadıktan sonra belli bir süre geçen bir depremzedeye soru soracak. Bu yüzden deprem anından hemen sonra sorulabilecek soruları soramaz.

Fazla uzatmak istemiyorum, eğer depremden çıkalı 5 dakika olan birine soru soracaksa onları sorabilir.
Dedim ya bunu belirtmemiş. Belirtmediği için net bir şey diyemeyiz.

Elazığ depremini geçirmiş biri olarak bunları söyleyebilirim; (Depremden hemen sonra)
  • Evde kimse kaldı mı? / Evdeki herkes şu an burada mı?
  • Bir yerin ağrıyor mu?
  • Yakın kimselerini aradın mı?
  • Aç veya susuz musun?
Bunlar arttırılabilir ama depremden hemen sonra bunlar önemli sorular.
Ben de geçirdim onu hocam :D .

Yeni konular

Geri
Yukarı