Bir dilin mantığı nasıl anlaşılır?

ogingsan

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PHP ile bayağı uğraştım veritabanından bilgi çekme,$_sessıon gibi işlemleri yaptım ama ben PHP'de bunları yapmama rağmen sanırım hala mantığı kavrayamadım sayfada kodlarda karşıma çıkan hataları yardımsız tek başıma çözemiyorum mantığı tamamen nasıl kavrar ve yardımsız hataları çözebilirim?

Not: HTML tam Full biliyorum.

Son düzenleme:
Hocam ne kadar çok pratik yapar ve ne kadar çok kod yazarsan o kadar çok öğrenmiş olursun mantığını. Ayrıca bir yazılım dilini tamamen bilmek diye bir şey yoktur kanımca. İlla ki bilmediğiniz yeni şeyler çıkacaktır.

Youtube yardımı ile video çok kez tekrar izle ve bilmediğin komutları vs. google yada web tarayıcına sor örneğin navbar nedir gibi böyle gelişirsin

Hocam ne kadar çok pratik yapar ve ne kadar çok kod yazarsan o kadar çok öğrenmiş olursun mantığını. Ayrıca bir yazılım dilini tamamen bilmek diye bir şey yoktur kanımca. İlla ki bilmediğiniz yeni şeyler çıkacaktır.

1 aydır yapıyorum neredeyse bir yerden sonra sıkmaya başladı çözemediğim hatalar için birinden yardım alıyorum, ve neredeyse hiç tek başıma hata çözemiyorum bu sinir bozucu bunu nasıl öğrenebilir, yapabilirim acaba?
YouTube yardımı ile video çok kez tekrar izle ve bilmediğin komutları vs. Google ya da web tarayıcına sor örneğin navbar nedir gibi böyle gelişirsin.

42 derslik bir Set'in 30-35 dersini izledim bir Video'ya 1 hafta takıldığım oldu asla pes etmedim, sorun şu lanet olası hatalar ile karşılaşıyorum ve yardım eden bir arkadaşım var o olmasa çözemiyorum bir türlü ve hala mantığı kavrayamadımı sadece ezberlediğimi düşünmeye başladım.

1 aydır yapıyorum neredeyse bir yerden sonra sıkmaya başladı çözemediğim hatalar için birinden yardım alıyorum, ve neredeyse hiç tek başıma hata çözemiyorum bu sinir bozucu bunu nasıl öğrenebilir, yapabilirim acaba?
Hocam bunu yapabilmenin tek yolu önce kendi başınıza rastgele projeler yapın. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek adına tüm hatalarınızı gözden geçirin ve önce bu hataları çözmeye başlayın. Hataları çözerken nasıl yapıldığını da internetten araştırıp öğrenin. Uzun bir süre boyunca bunu tekrarlarsanız ilerde çok fazla hatanın doğrusunu bulmuş olursunuz.

Hocam bunu yapabilmenin tek yolu önce kendi başınıza rastgele projeler yapın. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek adına tüm hatalarınızı gözden geçirin ve önce bu hataları çözmeye başlayın. Hataları çözerken nasıl yapıldığını da internetten araştırıp öğrenin. Uzun bir süre boyunca bunu tekrarlarsanız ileride çok fazla hatanın doğrusunu bulmuş olursunuz.

İnternet'te karşıma çıkan hataları bulamıyorum nedense.

İnternet'te karşıma çıkan hataları bulamıyorum nedense.
Hocam öğrenmek istediğiniz dilin detaylı rehberlerin incelemeniz bol bol video izlemeniz ve pratik yapmanız gerekiyor. Şunu unutmayın ki hiçbir zaman bir dili tamamen öğrenmiş olmazsınız sadece kendinizi o kadar geliştirmiş olursunuz ama inanın ki yine de sizin bilmediğiniz yeni şeyler ortaya çıkacaktır. Yazılımın mantığı budur çünkü.

Hocam, kodlamayı sağda solda kendini yazılımcı tanıtan kişilerden veya 30₺'ye aldığın eğitim kursundan değil; sınavlardan kazandığın üniversiteden öğreneceksin. Derslerine çalış.

Geri
Yukarı