Bir din oluşturmak veya yaymak suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum kuran mantık hataları ile dolu bunu biliyor musun? Hiç açıp kuran okudun mu mesela... Yoksa hala sözler köşküne devam mı?

Bir nevm kelimesi yani 1 gün kuranda 365 defa geçmekte ve 1 yıldada 365 gün var en güzel gösterge bu olabilir bence.

Bilim olmasa şuan zorluk çektiğimiz koronayı sen rüyan da bile göremezdin çünkü en kısa örnek çiçek virüsünden ölürdün . Oldu mu ?

Ben bilimi öneme almıyorum diye bir şey yok. Aynı şeyi diyeceğim okumadığın için ama bilimin her teorisi kanıtlanamaz. Bazı teorileri vardırki kanıtları kabul edilebilir derecede fazladır. Ama bazı teorileride kanıtlanamayan çürütülmeyi bekleyen teorilerdir. Ayrıca bundan sonrada her mesajımı okumanızı tavsiye ederim.

İşte bende gel diyorum kim kime laf edemiyormuş görürüz. Ayrıca saçma saçma yazmadığım mesaja yazmışım gibi göstererek hırsın belli oluyor. Fazla hırs yapma benden sana abi tavsiyesi.
Kanka sakin olun ya. Karşınızdaki düşman değil. Bak sıkıyor musun bilmiyorum ama sen eşkiya değilsin. Bundan maksimum 4 sene sonra şanlı üniforma taşıyacaksın. Değmez ya. O ne öyle gel ben sana göstereyim falan.
@494722 dostum sen de sakin ol. Birbirinizi tehdit ederek nereye varmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Bu Türk-Yunan kavgalarına döndü. Biri diyor o biri diyor şu. Böyle bir şey olamaz. Biz zaten bu yüzden bir olamıyoruz. Birbirimizi yiyoruz sürekli. Yok sağ sol kavgası. Yok sen gavursun yok o yok bu. Sakin olun. Karşınızdaki düşmanınız değil. Aynı kandansınız ve aynı bayrak altında yaşıyorsunuz. Birbirinize düşman olmanıza gerek yok. Hadi öpüşün barışın :D

Kanka sakin olun ya. Karşınızdaki düşman değil. Bak sıkıyor musun bilmiyorum ama sen eşkiya değilsin. Bundan maksimum 4 sene sonra şanlı üniforma taşıyacaksın. Değmez ya. O ne öyle gel ben sana göstereyim falan.
@494722 dostum sen de sakin ol. Birbirinizi tehdit ederek nereye varmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Bu Türk-Yunan kavgalarına döndü. Biri diyor o biri diyor şu. Böyle bir şey olamaz. Biz zaten bu yüzden bir olamıyoruz. Birbirimizi yiyoruz sürekli. Yok sağ sol kavgası. Yok sen gavursun yok o yok bu. Sakin olun. Karşınızdaki düşmanınız değil. Aynı kandansınız ve aynı bayrak altında yaşıyorsunuz. Birbirinize düşman olmanıza gerek yok. Hadi öpüşün barışın :D

Dostum haklısın ne diyeyim çok iyi değilim bu aralar çatıştığım herkes hakkını helal etsin. @494722

Bu arada şanlı üniformayı Allah'a şükür 7 aydır taşımaktayım :)

Bir nevm kelimesi yani 1 gün kuranda 365 defa geçmekte ve 1 yıldada 365 gün var en güzel gösterge bu olabilir bence.
Dostum hala din ile bilimi karıştırıyorsunuz, boşuna zorlamayın kurandan mucize çıkmaz. Siz daha inancın ne olduğunu bilmiyorsunuz. İnancın içine tasavvuf girer akıl mantık kapatılır, kalple inanılır. Senin mucize gösterdiğin kitapta, meteorların şeytanlara fırlatılan taşlar olduğunu söyler. Evrenin tamamının 6 günde yaratıldığını söyler. Önce dünyanın sonra evrenin yaratıldığını söyler. Daha bunun gibi bir çok bilimin karşısında olan sav da bulunur. E şimdi bunları nasıl cevaplamak gerekir. Bir çok Hristiyan astrofizik ile uğraşan bilim insanı var ama adamların kitabında dünya dönmez, tıpkı bizde ki gibi. Nasıl oluyor diye soruyorsan, inancın ne olduğunu anlamamışsın demektir.

İnanç bilimini bir kenara bırak asıl sen ciddi ciddi bilimemi inanıyorsun? Bilim e her dağim inanmak kadar saçma bir şey yoktur 5 yıl sonra başka bir buluş 10 yıl sonra başka bir buluş ne oldu? Sizin güvendiğiniz bilim değisti mi? Ömrü sonsuz olan bir kitaba güvenmek yerine bilime inanmak saçmalıktır. Kuranda bahsedilmeyen şeyler beni ilgilendirmez.
Bunu bilim sayesinde gelişen bir teknolojik cihaz ile yazıyor olman peki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı