Bir evde 2 bilgisayar olamaz mı?

Bizim evde 2 bilgisayar var. Daha önce 1 vardı ben oyundayken ablam gelip ders için kalkmamı istiyordu kavga falan çıkıyordu. Şimdi öyle bir sorunumuz yok. Elektrik faturası falan bahane ediyorsa çok büyük etki etmiyor. Bizde tek değişen ben oyun oynamıyorum ablamda eve gelecek fırsat bulamıyor :).

Elalemde PC yoksa size ne? Böyle geri kafalı ailelere deliriyorum resmen. Kendileri zamanında görmedikleri için şimdiki zamana taş devrinden kalma düşüncelerle yaklaşıyorlar. Ülkenin gelişmeme sebebi bu kafalar. O elalemlerin ta .... diyeceğim şimdi olmayacak. Başkalarına göre yaşama kafasından çıkamadı bi toplum.

İki kardeşin tek bir PC paylaşması zor. Bu her zaman böyle olmuştur. Telefon nasıl paylaşımlı kullanılamıyorsa, PC'de o şekildir. Ben evde PC koleksiyonu yapardım zamanında. Bırak 2 taneyi 5-6 tane olurdu. Babam bile 62 yaşında adam, 2005 yıllarında Age of Empires 2 oynamayı öğretmiştim, hala yıllardır onla oynuyor. Biraz bunun kültürle ve görmüşlükle alakası var. Kusura bakma ama bu böyle. Ailene istersen yorumu okut. Aman sonra böyle yorumların yapıldığı yerlere giriyorsun diye sana kızmasınlar sonra!! Geliştirsinler kafayı, geliştirsinler. Gitmez böyle. Yeni alınır, eskisi kardeşe bırakılır. Düzen böyle olmuştur. İki PC lüksse lüks. Lüks yaşamak kötü bir şey mi? Ne saçma beyinler yahu. Uzun yazdım ama sinirlendim. Bu tip ailelerle gençlerin işi zor.

Bir anımı daha anlatmak istiyorum.
10. Sınıfı bitirmiştim yazın çalışmaya başlamıştım ilk maaşımla kulaklık almak istediğimi söyledim. Vatan bilgisayara gittik, orada 350 tl ye en uygun kulaklığı almak istedim, çok pahalı olduğunu söyledi, etrafa bakti ve 100 tl ye ofis kulakliklarini gördü
Screenshot_20220717-164056_Amazon Shopping.jpg

"Bunu alalim buda kulaklık o da kulaklık" dedi. O sırada Vatan bilgisayar çalışanı imdadıma yetişti. Babama teknolojiyi anlatmaya çalıştı. "Ekmek olmuş 2 lira bu kulaklığa bu fiyatı çok görme al pişman olmassin" dedi. 5 dk nın ardından babam ikna oldu, Vatan pc çalışanı bana bakıp hayırlı olsun güle güle kullan derken çok sevinmiştim.

Normalde tek bilgisayara ikna olmuş, bilgisayarımın kişisel olmasından mecburen vaz geçmiştim ama burada bana destek olup hak veren birçok insan varken bu çağda böyle yaşamak istemiyorum. Psikoloğun desteği ile de umarım babamı ikna edebilirim.

Desteğiniz beni gerçekten çok mutlu etti çok teşekkürler.

Bence psikoloğa bile laf atıcak
Maalesef haklı çıktınız, geçen hafta psikoloğa gittik, psikolog bana hep hak verdi. Az önce yine tartıştık ve babam psikolog için "okumamış, bilmiyor, aptal" dedi.

Babam Ayrıca şunu söyledi "tüm Türkiyede bir evde bile 2 bilgisayar yok, bana bir tane örnek göster" dedi. Kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleme:
Bir anımı daha anlatmak istiyorum.
10. Sınıfı bitirmiştim yazın çalışmaya başlamıştım ilk maaşımla kulaklık almak istediğimi söyledim. Vatan Bilgisayar'a gittik, orada 350 TL'ye en uygun kulaklığı almak istedim, çok pahalı olduğunu söyledi, etrafa bakti ve 100 TL'ye ofis kulakliklarini gördü.
Eki Görüntüle 1454009
"Bunu alalim bu da kulaklık o da kulaklık" dedi. O sırada Vatan Bilgisayar çalışanı imdadıma yetişti. Babama teknolojiyi anlatmaya çalıştı. "Ekmek olmuş 2 lira bu kulaklığa bu fiyatı çok görme al pişman olmassin" dedi. 5 dk nın ardından babam ikna oldu, Vatan PC çalışanı bana bakıp hayırlı olsun güle güle kullan derken çok sevinmiştim.

Normalde tek bilgisayara ikna olmuş, bilgisayarımın kişisel olmasından mecburen vaz geçmiştim ama burada bana destek olup hak veren birçok insan varken bu çağda böyle yaşamak istemiyorum. Psikoloğun desteği ile de umarım babamı ikna edebilirim.

Desteğiniz beni gerçekten çok mutlu etti çok teşekkürler.

Maalesef haklı çıktınız, geçen hafta psikoloğa gittik, psikolog bana hep hak verdi. Az önce yine tartıştık ve babam psikolog için "okumamış, bilmiyor, aptal" dedi.

Babam Ayrıca şunu söyledi "tüm Türkiye'de bir evde bile 2 bilgisayar yok, bana bir tane örnek göster" dedi. Kafayı yemek üzereyim.

Beni göster görüntülü arasın bakalım var mı yok mu :D

Geri
Yukarı