Türkiye hiçbir zaman gelişmiş bir ülke olamaz mı?

Almanya gibi alım gücü yüksek kaliteli markaların ürünlerini ucuza hiçbir zaman alamayacak mıyız?

63cf89602af1072d1053fc07.jpg

20 senede 1 ülke kendini toparladı isim vermeyeyim yalnız biz paramız değersiz üretim yok iktidar kötü eğitim yok işçilerin hepsi gitmiş zor biz bir 40-50 senede anca anca düzeliriz

20 senede 1 ülke kendini toparladı isim vermeyeyim yalnız biz paramız değersiz üretim yok iktidar kötü eğitim yok işçilerin hepsi gitmiş zor biz bir 40-50 senede anca anca düzeliriz

Ve bunun üstüne hiç ülkeyi yönetmiş birisi de üstüne gelirse eğer daha konuşmasını bilmiyor 100 sene olur

Her halk hak edildiği gibi yönetilir. Almanya gibi olmamız imkansız aramızda çağ farkı var.

Doğru bizde ne üretim ne fikir ne de gençlerin önü açık bunlar kaldırılsa en azından ülkeye fayda olur ama daha özgür bir devlet bile değiliz iktidara laf at yarın evinden alınmazsan bir şey bilmiyorum insanın fikir özgürlüğü kısıtlı bir ülke en az 60 sene kendini geliştirmesi lazım

İnsanlardaki "güçlü lider" gereksinimi algısının kırılması lazım önce. Sonrasında da her türlü konu liyakata geliyor :D Halaolu dezeolu amcaolu gibi kimseler yerine konumlarının hakkını verebilecek, gerektiğinde üstünün ağzının içine bakmayıp inisiyatif alabilecek insanlarla bu iş olur ancak. O kadar ümitsiz değilim. Doğup büyüdüğün yeri terk etmesi maddi açıdan kolay olsa bile bunu en son tercih olarak değerlendirmek isterim.

İnsanlardaki "güçlü lider" gereksinimi algısının kırılması lazım önce. Sonrasında da her türlü konu liyakata geliyor :D Halaolu dezeolu amcaolu gibi kimseler yerine konumlarının hakkını verebilecek, gerektiğinde üstünün ağzının içine bakmayıp inisiyatif alabilecek insanlarla bu iş olur ancak. O kadar ümitsiz değilim. Doğup büyüdüğün yeri terk etmesi maddi açıdan kolay olsa bile bunu en son tercih olarak değerlendirmek isterim.
Kişiden kişiye göre değişir adamın çok akrabası varsa seviyorsa ülkeyi terkederken ikilemde kalır. Ha zaten çoğu ölmüşse direk arkasına bakmadan kaçar.

Yeni konular

Geri
Yukarı