Bir evde yalnız yaşamak mı, ev arkadaşıyla yaşamak mı?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Arkadaşlar merhabalar, 2+1 900 TL kiralı bir evde yalnız yaşıyorum. maaşım da 3 bin. Çok yakından tanımadığım ama diğer arkadaşlarımın çok sevdiği bir arkadaş ev arıyormuş. Durumu da sıkıntılı biraz. Yalnız yaşamaya da alışık birisiyim. Lakin kararsız kaldım sizce bu arkadaşı evime almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi kimi gördüysem araları aynı eve çıkınca ya para mevzusundan ya da ev işleri mevzusundan bozuldu ben ilk eve çıktığım zamandan beri tekim ve inan kafan rahat maddi olarak kaldırıyorsan yalnız yaşamayı bence ev arkadaşı işine hiç girme.

İlk zamanlarınız hoş geçer. Ama zaman ilerledikçe, birkaç ay geçince çok sorun çıkabilir. Sorumluluklarını yerine getirmeyebilir, ev ahıra benzeyebilir. Zaten yalnız yaşayan birisiniz ve yakından tanımadığınız birisiyle aynı eve çıkıyorsunuz hiç mantıklı değil. Kan bile çıkar o evden 😁

Zaten 3, 5 k alıyorum bu arkadaş gelse sadece 500 TL yardımı olmuş olacak.

Sence, sana 500 lira bir şey sağlar mı? Mesela bana göre güzel bir para 2 kere mutfak alışverişi yapıyorum. Ya da 1, 5 kere depoyu dolduruyorum. Değer mi dersen, bana göre değmez. Çünkü ben kişisel rahatlığıma düşkün biriyim. Evi genelde dinlenmek için kullandığım için başkasını çekemiyorum.
Çok yakından tanımadığım ama diğer arkadaşlarımın çok sevdiği bir arkadaş ev arıyormuş. Durumu da sıkıntılı biraz.

Ben burayı gözden kaçırmışım. Aran açılmasın arkadaşınla sonra?

Geri
Yukarı