Bir felsefik söz bırak

Beyin yakar; "Descartes her şeyden şüphe etmenin mümkün olduğu, ancak şüphe eden insanın, şüphe ettiği anda, şüphe ettiğinden şüphe etmesinin mümkün olmadığı görüşüne varır."

Jacques Rousseau;
"İnsan özgür doğar fakat yaşamını hep bir zincire bağlı sürdürür."

Kımseden görmedım ama unlu bırının de olabılır sadece dusundum ve mantıklı geldı her konuya uyuşuyor, ve o meşhur sözum; Hiçbir şey %100 değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sdsadas.

Çocukken her akşam yatmadan önce tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim.

Bir gün tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım.

Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.

-Al capone.

Yine de hırsızlık yapmak ıyı bir şey degıl değil mi canım kardesım? :)

Beyin yakar; "descartes her şeyden şüphe etmenin mümkün olduğu, ancak şüphe eden insanın, şüphe ettiği anda, şüphe ettiğinden şüphe etmesinin mümkün olmadığı görüşüne varır."

Jacques rousseau;
"İnsan özgür doğar fakat yaşamını hep bir zincire bağlı sürdürür."

Şöyle bır kanıya vardım ılk yazdıgın ıcın söyle kı ben şu an bunları gercekten yazıyor muyum yazmıyor muyum? Supheye dustum bu supheye dusen ınsan dustugum suphe gercek mı diye de supheye duser duserım yanı mantıken descartes amca gercekten beyın yakıcı ımıs ama negatıf anlamda :)

"Bilinç korkunç bir lanettir. Düşünürsün, hissedersin ve acı çekersin."

john malkovich olmak (1999) - ever wanted to be someone else?

"En çok vakit geçirdiğin 5 kişinin ortalaması sensin" hayatım boyunca ortamıma dikkat etmemi sağlayan/sağlayacak cümle galiba bu.

“Bu dünyayı, kuşkulu bir bakışla, bir tür cehennem olarak gören ve buna göre yalnızca, kendine ateş geçirmez bir oda bulmaya çalışan kişi çok daha az yanılır. Bu Da'la kişi yaşamın hazlarının peşinden gider ve aldandığını görür; bilge kişi ise belalardan kaçınır. Bunda başarısız da olsa, bu kendi budalalığının değil, talihinin suçudur. Başardığında ise aldanmamıştır; çünkü, kurtulduğu belalar son derece gerçektir. Belalar onun çok uzağından geçmiş olsalar ve hazlardan gereksiz yere fedakarlık etmiş olsa da, aslında bir şey yitirmiş değildir: Çünkü tüm hazlar hayaldir ve bunların yokuluğuna üzülmek dar kafalılıktır, hatta gülünçtür.” -arthur schopenhauer.

Çok saçma ve hatta hatta gülünç, bunu yazan son derece yakısıklı bırı ya da cok guzel bırı ya da ne bileyim kendını atese atacak kadar gerıkafalı kı bu sözden onu görmedım ama mantık hatası ve baskasının gozunden hayata bakamama eksıklıgınden öturu böyle söze basvurmus diye dusunuyorum. Basta hosuma gıdecek diye dusunurken bu ne dedım, söyle anlatayım ben cok cırkın bırıyım elbette kı hayatta kalmak ıcın estetık dusunucem Bu da daha guzel hayat olsun hayatta kalmak ıcın gereken bir şey, sımdı hangı zevk ugruna uzulmek dar kafalılıktır sorarım herkese? Neler var neler bu hayatta adamı dırı dırı gömuyorlar, ateşe verıp çöp kutusuna atıyorlar. Elimden imkanların netıcesınde ne gelırse hayatta kalma ugruna ve hayatın getırdıklerı ıhtıyac öturusunden gereken ne ıse yapmam lazım, bu çok doğal, sözu yazan tuvalete gıtmıyor herhalde? Saçmalığa bak.

Sana bir hikaye anlatayım ister misin?
15 yaşındayken mahalledeki bir plakçıya giderdim.
Orada çalışan biri vardı ve o benim ne sevdiğimi bilirdi.
Ve bir gün bana bir albüm vermişti.
Eve götürüp pikaba taktım ve anında nefret ettim.
Yani gerçekten nefret ettim, sadece anlayamıyordum.
Bu yüzden tekrar çaldım, tekrar çaldım, sonra tekrar çaldım.
Sonunda fark ettim ki çalmadan duramaz olmuşum.
O notaları dinleyip duruyordum.
O gün şunu anladım, hayatım boyunca yapmak istediğim şey işte buydu.
Anladın mı? Müzik yapmak.

Kanka o muzık yapmayı ıstemek degıl gerıkafalılıgından öturu senı cok ıyı tanıyan bırı oldugunu dusunup kendını ona emanet etmen, cok ıyı tanıyan bırı sana o plagı verıp begenmıyorsun halbuki kaldırır atarsın senın verdıgının dersın ama sen farklı yerden yaklasıyorsun o zaman senın plakcıya vs ıhtıyacın yokmus kı. Her türlü coktan cıkardı yanı saçma bır olaydan muzıkcı veyahut muzık sevgının oldugunu bulamazsın dostum uzgunum yalandan atma hıkayenızı kendınıze saklayın ve ben ne kadar gerı kafalıyım kı duramıyorum herkesı elestırıyorum.

Bu hayatta unutulan değil iz bırakan ol!

Ne yapayım kanka mılletın kafayı Allah'a kurban diye vereyım mı?

Kanka o muzık yapmayı ıstemek degıl gerıkafalılıgından öturu senı cok ıyı tanıyan bırı oldugunu dusunup kendını ona emanet etmen, cok ıyı tanıyan bırı sana o plagı verıp begenmıyorsun halbuki kaldırır atarsın senın verdıgının dersın ama sen farklı yerden yaklasıyorsun o zaman senın plakcıya vs ıhtıyacın yokmus kı. Her türlü coktan cıkardı yanı saçma bır olaydan muzıkcı veyahut muzık sevgının oldugunu bulamazsın dostum uzgunum yalandan atma hıkayenızı kendınıze saklayın ve ben ne kadar gerı kafalıyım kı duramıyorum herkesı elestırıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı