Bir fotoğrafı değiştirmeden nasıl 1920x1080p yapılır?

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Demek istediğim, resmin kenarları falan doldurulacak, 1920x1080 olması için ek fazlalıklar olacak. Elimde bir resim var, duvar kağıdı yapmak istiyorum fakat çözünürlük düşük olduğu için duvar kağıdı yapınca sağdan, alttan falan bazı yerler tam gözükmüyor. Oraları da görebilmek için böyle bir şey yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Hatta mümkünse resmin etrafında olacak o fazlalıklar resimle uyumlu renklerde olsun. YouTube ambiyans/sinematik modu gibi.

Crownguard_a_colossal_castle_on_a_hill_green_space_natural_clea_9e00f69b-9a8f-45dc-8b10-630806...png

Son düzenleme:
Resminizin tam çözünürlüğü nedir? Buradan çözünürlüğünü arttırabilirsiniz, ancak en boy oranınız anladığım kadarıyla 1920x1080 ile aynı değil. Kenarları doldurmak için bir fikrim yok.

Resminizin tam çözünürlüğü nedir? Buradan çözünürlüğünü arttırabilirsiniz, ancak en boy oranınız anladığım kadarıyla 1920x1080 ile aynı değil. Kenarları doldurmak için bir fikrim yok.
Amacım kenarları doldurmak. Diğer arkadaşların da görebilmesi adına ilk mesaja düzenleyerek ekliyorum resmi o hâlde.

Attığınız işimi görmedi ama deneyeyim dedim. Bayağı işe yarıyormuş. İlk ve son halini yakınlaştırıp inceledim, hakikaten baya iyiymiş.

Son düzenleme:
Şöyle denenebilir. İlki Photoshop'ta content aware yöntemiyle dolduruldu, diğeri ise o ölçülere büyütüldü.

Dosya Ekleri

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 34
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 43
Şöyle denenebilir. İlki Photoshop'ta content aware yöntemiyle dolduruldu, diğeri ise o ölçülere büyütüldü.
Aslında ilkini çok beğendim, bundan bahsetmiyordum ama bu da işe yarayabilirmiş. Ufak tefek hatalar var, onları düzeltebilir miyiz? Ayrıca Adobe Photoshop mu kullanıyorsunuz? Nereden yapılıyor acaba, pek bilgim yok da?

Aslında ilkini çok beğendim, bundan bahsetmiyordum ama bu da işe yarayabilirmiş. Ufak tefek hatalar var, onları düzeltebilir miyiz? Ayrıca Adobe Photoshop mu kullanıyorsunuz? Nereden yapılıyor acaba, pek bilgim yok da?
bu işleri freelance tasarımcılar yapabiliyor, bionluk tan kolayca yaptırabilirsiniz eğer ki hiç bilginiz yoksa. Amacınız ücretsiz yaptırmaksa, zor :)

Geri
Yukarı