Bir GPU’nun üretim maliyeti nedir?

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Herkesin hayali olan o RTX 2080 Ti’lar. O Quadro‘lar falan, ne kadara üretiliyor. Çok merak ettim. Gerçekten o kadar parayı hak ediyor mu diye? Bilen arkadaş varsa sevinirim. Sizin de fikirlerinizi bekliyorum. Sadece üretim maliyeti bu arada.

Nvidia'ya denk kartların çok daha ucuz olduğunu düşünürsek yapım maliyetinin satılan fiyattan düşük olduğunu düşünüyorum. RTX teknolojisi ismi olduğu için fiyat daha da yükseldi. Bir yerde 200$ dağıtan alıyor. 2080ti için sanırsam.

Maliyeti aşırı yüksek değil ama yazılım konusu biraz pahalı oluyor. Bunların dışında içinde kullanılan fanlar modele göre değişiyor ama çoğunlukla satış fiyatlarının %20-25'i kadar maliyeti oluyor.

Herkesin hayali olan o RTX 2080 Ti’lar. O Quadro‘lar falan, ne kadara üretiliyor. Çok merak ettim. Gerçekten o kadar parayı hak ediyor mu diye? Bilen arkadaş varsa sevinirim. Sizin de fikirlerinizi bekliyorum. Sadece üretim maliyeti bu arada.

Bizde vergiler pahalı geliyor yoksa ürün pahalı değil.

Asıl para AR-GE ve geliştirme aşamasında harcanıyor. Ürünün fiyatı beklenen şatış adedi, kâr marjı ve bileşenlerin üretimi ile AR-GE çalışmalarına ayrılan bütçeye göre belirleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı