Bir günde kargo siparişi teslim edemedi

enzyyx

Centipat
Merhaba, 13 Eylül'de bir cihaz sipariş ettim A101'in sitesinden. 14'ünde siparişe verildi fakat 17'sine kadar teslim etmediler. Devir-ulaşılamıyor, devir - bölge dışı gibi şeyler diyerek. Bugün baktığımda takip sitesine girdiğimde error veriyor ve iadeye gitmiş olarak görünüyor. Para ne zaman gelir? Tekrar kargoya verildiğinin mesajı falan gelmiş dün, bu ne anlama geliyor? Sitede hala teslim edilemedi olarak görünüyor.

Bende aynı durumdan müzdaribim, bu firmanın teknolojik altyapısı bu yoğunluğu kaldıramadı sanırım. Benim ekranımda da saçma loglar gösteriyor. A101'i arayıp bilgi aldıktan sonra deneyimini paylaşır mısın?

Aradım, 6 saate yakın hatta kaldım. Hala diğer müşterilere hizmet veriyorlardı 😃
Bende ulaşamadım kendilerine ama şöyle bir deneyim yaşadım. "Pull & Bear" siparişimde de aynı firmayla kargolamışlardı 1-2 kere "Devir - Ulaşılamıyor" ve sonrasında "İade Sürecinde" demesine rağmen kargo dün elime ulaştı. Anlaşılan bu firmanın web sistemleri düzgün çalışmıyor ama kargoları teslim ediyorlar en azından. Bu arada kargoyu annem teslim almış, bana ne mesaj geldi ne arama yapıldım 😃 Güvenlik üst düzey.

Bende ulaşamadım kendilerine ama şöyle bir deneyim yaşadım. "pull & bear" siparişimde de aynı firmayla kargolamışlardı 1-2 kere "devir - ulaşılamıyor" ve sonrasında "iade sürecinde" demesine rağmen kargo dün elime ulaştı. Anlaşılan bu firmanın web sistemleri düzgün çalışmıyor ama kargoları teslim ediyorlar en azından. Bu arada kargoyu annem teslim almış, bana ne mesaj geldi ne arama yapıldım 😃 güvenlik üst düzey.

Bana da iade olacak dediler fakat hala ulaşılamadı olarak görünüyor. Umarım teslim edilir.

Devir - Teslim Edilemedi demek Mesai bitmiş demek genelde böyle dedikleri zamsn diğer gün getirmeleri gerekiyor, bendede aksam 8 civarı devir -
teslim edilemedi girilmiş ancak diğer günde geldi.

Bölge dışı sanırım kargonun dağıtım alanını aşıyor, şubeden almanız gerekebilir.

Devir - teslim edilemedi demek mesai bitmiş demek genelde böyle dedikleri zamsn diğer gün getirmeleri gerekiyor, bende de aksam 8 civarı devir -
Teslim edilemedi girilmiş ancak diğer günde geldi.

Bölge dışı sanırım kargonun dağıtım alanını aşıyor, şubeden almanız gerekebilir.

Kargo teslim edildi, fakat mahkeme duvarı suratlı bir adam getirdi 😅 yine de bu kadar geç teslim etmelerini anlamadım.

Akşam gelir transfer merkezine sonra aynı ilde ise taşıma ya da aynı transfer merkezi gece çalışanları çalışıp ayrıştırır. Bütün kargo şirketlerin çalışma mantığı budur.

Geri
Yukarı