PTT Kargo 20 gündür Kanada'ya kargoyu teslim edemedi

Pxn

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
PTT'deki görevlilere ve sisteme göre ortalama 5 ila 7 gün arasında teslim edilmesi gerekiyormuş.
Fakat 20 günü geçti ses seda yok, sistemde yazan tek şey 01/21'de yurt dışına sevk edildi ibaresi.
Birkaç şikayeti okuduğumda kargonun geri geldiğini belirtenler oluyor, kargonun geri gelme olasılığı var mı?

Kargonuzu teslim etmeyen PTT değil yurtdışındaki kargo firmasıdır. PTT Türkiye'den çıkana kadar ilgilenir, gerisi yurtdışına kalmıştır.

Kargo adresiniz eksikse veya kargo alıcıya birkaç seferde teslim edilemezse; evet kargonuz geri dönebilir.

Benim de Finlandiya'ya olan kargomu kaybetmişti PTT. 15 gün boyunca kargoda gözüktü arıyorum Finlandiyada diyor, Finlandiya şubesini arıyorum İstanbuldan çıkış belirtilmemiş diyor. İade ücreti de alamamistim. İşin üstüne gidin.

Güncelleme: PTT Kargo yaklaşık 20 gündür gitmeyen kargomun hiçbir verisi güncellememiş. Kargo aslında 1 hafta önce Kanada yukon bölgesine teslim edilmiş, sistemde herhangi bir güncelleme yapılmamış. Bunun nedeni yurt dışı ile bilgi alışverişindeki aksaklıklar olabilir.
Ek bilgi: PTT belgeyi Türkiye'den çıkartır çıkartmaz belgeler Upu'nun sorumluluğuna geçiyor, ben Kanada'ya gönderdiğim için Upu'nun Kanada'daki kargo anlaşması olan 'Kanada post' idaresine teslim edildi. Eğer herhangi bir problem yaşarsanız PTT yerine yolladığınız ülkenin 'yerel' posta idaresi ile iletişime geçiniz. Umarım yurt dışı hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkese yardımcı olabilimişimdir, kargo ile daha farklı bilgiler için hesabımın geçimişindeki konulardan yararlanabilirsiniz.

Güncelleme: PTT Kargo yaklaşık 20 gündür gitmeyen kargomun hiçbir verisi güncellememiş. Kargo aslında 1 hafta önce Kanada yukon bölgesine teslim edilmiş, sistemde herhangi bir güncelleme yapılmamış. Bunun nedeni yurt dışı ile bilgi alışverişindeki aksaklıklar olabilir.
Ek bilgi: PTT belgeyi Türkiye'den çıkartır çıkartmaz belgeler Upu'nun sorumluluğuna geçiyor, ben Kanada'ya gönderdiğim için Upu'nun Kanada'daki kargo anlaşması olan 'Kanada post' idaresine teslim edildi. Eğer herhangi bir problem yaşarsanız PTT yerine yolladığınız ülkenin 'yerel' posta idaresi ile iletişime geçiniz. Umarım yurt dışı hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkese yardımcı olabilimişimdir, kargo ile daha farklı bilgiler için hesabımın geçimişindeki konulardan yararlanabilirsiniz.

Bilgilendirici konu, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı