Bir haftalık Amerika tatili için ne kadar para harcanır?

Venocom

Kilopat
Merhaba bir kaç yıl sonra Amerika'ya San Diego Comic-on veya E3 Fuarı için gitmeyi düşünüyorum. En fazla 1 hafta kalmayı düşünüyorum. Mesela bu sene gittim diyelim tahminen ne kadar para harcarım? Bir kaç yıl sonra farklı olucakta biz şu ankinden bahsedelim.

Merhaba bir kaç yıl sonra Amerika'ya San Diego Comic-on veya E3 Fuarı için gitmeyi düşünüyorum. En fazla 1 hafta kalmayı düşünüyorum. Mesela bu sene gittim diyelim tahminen ne kadar para harcarım? Bir kaç yıl sonra farklı olucakta biz şu ankinden bahsedelim.
Şimdi vize çıkartman gerekecek. Orada metrobüs veya taksiye bineceksin. Otel veya herhangi bir rezidansta kalacaksın. Tabii ki, oraların yemeklerini tadacaksın. Comic-con ve benzeri etkinliklerde paralı. Bu konuda gitmiş kişilerin bloglarını okumanı tavsiye ederim. :)

Edit: Vize 160 dolarmış sanırım. Ve vize alırken mülakat da varmış.

Daha önce yurt dışı tecrübem olmadı fakat hayatım boyunca şunu tecrübe ettim:
Eğer bir şey yapacaksan, en iyisini yap. Eğer en iyisini yapamıyorsan o işle hiç uğraşma.
Yani demem o ki çok güzel miktarlarda para gidecek ve Amerikaya az miktarda para ile gidecek olursa 1 haftalık tatilden ne kadar zevk alabilirsin ki?
Ve şunu da unutmamalısın ki Tl yi Dolara çevirip harcayacaksın. (öyle tahmin ediyorum)
Ben eğer Amerikaya tatile çıkacak olsaydım harcamak için yanımda en az 2000 Dolarla çıkardım. (Yol için yapılacak olan masraflar hariç)
Ufak bir tahmin ile 2000 dolarlık harcama parası + yol masrafları 10.000 Tl yi bulabilir sanırsam.
Dediğim gibi daha önce yurt dışı tecrübem olmadı. Tahmini değerler söyledim. :)

Benim düşüncem 2-3 yıl yazları çalışır parayı denkleştiririm diye düşünüyordum ama 2-3 yıllıkla olucak gibi değilmiş. En iyisi okuyup,düzgün para kazanmaya başlayınca gidebilirmişim. Bir de 2-3 yıl sonra ki doların durumuna da bağlı.

Lütfen abartmayın. 1 hafta için 10.000 TL çok fazla. Ben 1 ay kaldım ve sadece 2.500 TL harcamıştım. (Konaklama hariç)
California ucuz bir eyalet değil ancak 1 haftada en fazla 5.000 TL harcarsın o da çok çok rahat bir tatil istersen. 2015 Temmuz ayında gittiğimde dolar 2.5 civarıydı bu arada.

Lütfen abartmayın. 1 hafta için 10.000 TL çok fazla. Ben 1 ay kaldım ve sadece 2.500 TL harcamıştım. (Konaklama hariç)
California ucuz bir eyalet değil ancak 1 haftada en fazla 5.000 TL harcarsın o da çok çok rahat bir tatil istersen. 2015 Temmuz ayında gittiğimde dolar 2.5 civarıydı bu arada.
Konaklama ne kadar tuttu ?

Konaklama ne kadar tuttu ?
Tanıdık birisi beni misafir etmişti. Hiç para ödemedim. Konaklama en çok paranın gideceği bölüm unutma. San Francisco'da otellerin ucuz olacağını sanmıyorum. Uçak biletini gidiş dönüş 750 dolara almıştım. Yalnız burdan San Francisco aktarmasız 15 saat civarı. Orada sadece 1 hafta kalman değmeyebilir. Sana kalmış. Ama aşırı harcamadığın sürece 1 haftada 10.000 TL imkansıza yakın. (Uçak biletleri dahil)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı