Avrupa'yı gezmek için ne kadar bir para gerekli?

Ortalama her bir ülke için 30000 TL ayırsan, 5 ülkeye gitmek istesen ortalama 150000 TL tutar. Tabii Türk lirası şu anki yerinde durursa ki duracak gibi durmuyor o yüzden elinizi çabuk tutmanız lazım.

Ortalama her bir ülke için 30000 TL ayırsan, 5 ülkeye gitmek istesen ortalama 150000 TL tutar. Tabii Türk lirası şu anki yerinde durursa ki duracak gibi durmuyor o yüzden elinizi çabuk tutmanız lazım.
bu gerçekten inanılmaz

Teşekkürler.

bu gerçekten inanılmaz

Teşekkürler.
Hocam öncelikle bu sadece bir tahmin orada yaşamadan bilemezsin bu yüzden bu değerleri tam değerler olarak saymayın. Bunlar sadece ortalama değerlerdir ve gerçeği yansıtmayabilir. Yaşama şeklinize bağlı olarak bu fiyatlar değişebilir.

Ne tür yerlerde kalacağına, nasıl ulaşım sağlayacağına, gezi süresine ve gireceğin yerlere göre değişir. Düzgün otellerde kalırsan, taksi/uçak ile ulaşım sağlarsan, ortalama üstü yerlerde kaliteli yiyip içersen ve sürekli biletli etkinliklere gidersen sadece birkaç hafta için milyonluk fatura çok rahat çıkar.

Hostel tarzı 10-15 kişinin ortak kaldığı odalarda kalırsan, yürüyerek ve toplu taşıtlarla ulaşım sağlarsan, uçak biletini çok ucuza ayarlarsan, ne yediğine dikkat etmeyip sadece karnını doyurmak için ayak üstü ucuz bir şeyler yersen, etkinliklere katılmazsan onda biri kadar masrafla da kurtarabilirsin. Bunu da önermem çünkü doğru düzgün etkinliğe katılmadan, gittiğin yerin yöresel şeylerini denemeden sırf orada bulunmaktan başka bir vasfı olmayan amaçsız bir gezi oluyor.

İkisinin ortasını bütçene göre önceden hesaplaman lazım. Şehir şehir önceden nerelerde kalacağını belirleyip rezervasyonlarını yapman lazım, uçak biletini ekonomi sınıfı en uygun hangisiyse seçersin, ilk gideceğin ülkeden vizeni halledersin, her şehirdeki ulaşım masraflarıyla yeme içme ve gitmek isteyeceğin etkinlik masraflarını internetten basit bir aramayla bulabilirsin.

Son düzenleme:
Hocam gezinizde tren kullanmaya dikkat ederseniz geceleri kalacak yerden güzel tasarruf edebilirsiniz. Bu şekilde Amsterdam/Brüksel/Lille/Paris/Strazburg/Basel/Zürih/Frankfurt/Düsseldorf/Rotterdam yaparsanız bence çok eğlenceli bir rota ile geri dönebilirsiniz. İsviçre pahalıya patlayabilir orayı direkt geçebilirsiniz. Özellikle Düsseldorf'un sizi çok şaşırtacağını düşünüyorum. Böyle bir tatil size 200.000TL'den daha ucuza gelebilir.
1697803436070.png

Çok daha ucuza önerebileceğim bir tur olur bir size viyana/budapeşte/auschwitz/krakow/varşova/poznan/prag/salzburg hepsi çok güzel şehirler ben buna benze bir rota ile gezdim Dresden'i eklerseniz de güzel şeyler görebilirsiniz 2. dünya savaşı ile ilgiliyseniz şayet.

1697804017555.png

Son düzenleme:
Hocam gezinizde tren kullanmaya dikkat ederseniz geceleri kalacak yerden güzel tasarruf edebilirsiniz. Bu şekilde Amsterdam/Brüksel/Lille/Paris/Strazburg/Basel/Zürih/Frankfurt/Düsseldorf/Rotterdam yaparsanız bence çok eğlenceli bir rota ile geri dönebilirsiniz. İsviçre pahalıya patlayabilir orayı direkt geçebilirsiniz. Özellikle düsseldorf'un sizi çok şaşırtacağını düşünüyorum. Böyle bir tatil size 200.000TL'den daha ucuza gelebilir.Eki Görüntüle 1983748

Çok daha ucuza önerebileceğim bir tur olur bir size viyana/budapeşte/auschwitz/krakow/varşova/poznan/prag/salzburg hepsi çok güzel şehirler ben buna benze bir rota ile gezdim Dresden'i eklerseniz de güzel şeyler görebilirsiniz 2. Dünya Savaşı ile ilgiliyseniz şayet.

Eki Görüntüle 1983755

Biraz geç gördüm kusura bakma çok teşekkür ederim dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı