Bir Harddiske 3 işletim sistemi kurulur mu?

eminilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
1 TB'lık harddiskime Windows 10, Ubuntu ve Kali Linux kurmak istiyorum. Diyelim ki laptobumun kendi driver CD'leri ile sürücüleri ve Windows 8'i yükledim ve 10'a yükselttim. Diski de 3'e böldükten sonra işletim sistemleri nasıl kuruluyor? Root işlemleri nasıl oluyor veya böyle bir şey mümkün mü?
Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,
1 TB'lık harddiskime Windows 10, Ubuntu ve Kali Linux kurmak istiyorum. Diyelim ki laptobumun kendi driver CD'leri ile sürücüleri ve Windows 8'i yükledim ve 10'a yükselttim. Diski de 3'e böldükten sonra işletim sistemleri nasıl kuruluyor? Root işlemleri nasıl oluyor veya böyle bir şey mümkün mü?
Şimdiden teşekkür ederim.
Normal Windows Bölüm C'ye nasıl format atıp işletim sistemini kuruyorsan, aynı işlemi örneğin Linux'u da D'ye kuracaksın. Tabi o bölümdeki dosyalarınız silinecektir. Önemli dosyalarınız var ise yedek alınız.

Evet. Yapabilirsin.

Format ekranında harddiskin gözükür. Önemli olan Windows için C, Linux için L, Ubuntu için U harflerini ata. Ama benim kullandığım zaman, hem /etc, /home dizilerini elimizle ayarlıyorduk. Otomatik yapınca tüm disk biçimlendiriliyordu. Öyle yaparsan tüm işletim sistemleri gider.

Biraz uğraşacaksın :) Ama yapılabilir.

İyi ama neden 2 tane Linux? Kali'ye neden ihtiyaç duyuyorsun?

Evet. Yapabilirsin.

Format ekranında harddiskin gözükür. Önemli olan Windows için C, Linux için L, Ubuntu için U harflerini ata. Ama benim kullandığım zaman, hem /etc, /home dizilerini elimizle ayarlıyorduk. Otomatik yapınca tüm disk biçimlendiriliyordu. Öyle yaparsan tüm işletim sistemleri gider.

Biraz uğraşacaksın :) Ama yapılabilir.

İyi ama neden 2 tane Linux? Kali'ye neden ihtiyaç duyuyorsun?
Etik Hacker eğitimi aldım udemy'den. Yazılımsal konularda her şeyde en azından giriş seviye bilgim olsun istiyorum.

Etik Hacker eğitimi aldım udemy'den. Yazılımsal konularda her şeyde en azından giriş seviye bilgim olsun istiyorum.
O zaman Ubuntu'yu neden tercih ediyprsunuz? Penetrasyon işlemlerin için Kali, normal gündelik işler için Windows yetmez mi?

O zaman Ubuntu'yu neden tercih ediyprsunuz? Penetrasyon işlemlerin için Kali, normal gündelik işler için Windows yetmez mi?
Birisi bana öyle önermişti ama haklısınız pekte lüzumu yok. Kali ile windowsu kursamda yeterli olacaktır. Sadece ikisini kurmam daha kolay olur değil mi?

İstediginiz kadar kullanabilirsiniz sahsen ben windowsun haricinde ubuntu deepin os openSuse primeOs mint kullaniyorum ve hepsinin arasinda gecis yapiyorum yanliz disk gpt olarak formatlanmadiysa dualboot yapin daha fazla isletim sistemi kurmayin size sikinti cikarir

İstediginiz kadar kullanabilirsiniz sahsen ben windowsun haricinde ubuntu deepin os openSuse primeOs mint kullaniyorum ve hepsinin arasinda gecis yapiyorum yanliz disk gpt olarak formatlanmadiysa dualboot yapin daha fazla isletim sistemi kurmayin size sikinti cikarir
Ya doğrusu gpt falan bilmiyorum. Şuan elimde bomboş 1TB harddisk var. Önce laptobun driverları ile sürücü ile beraber windows yükleyeceğim ama ondan sonra nasıl diski bölüp Kaliyi kuracağım onu bilmiyorum. Yardımcı olma imkanınız var mı?
Elbette. Uğraşmamış olursunuz.
Sizinde fikrinizi merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı