Bir hayvanı üzülmeden öldürebilir misiniz?

Kesinlikle öldürmem. Ne olursa olsun (tabii yaralıysa, acı çekiyorsa o başka) öldürmem. Ben kuşumu elime alırken korkuyorum bir şey olursa diye endişeleniyorum (en çok kuş, köpek ve yavru kedilerden etkileniyorum.) Yani işin özü çok fazla mecbur kalmadıkça öldürmem.

Bir köstebeği, bir tilkiyi, yaşamaya devam eden bir hayvanı mecburiyetten öldürmek nedir yahu? Bacağı hasarlı civcivi öldürüyorsak hastalanan insanlar
infaz mı edilsin? Nasıl bir düşünce yapısı bu? Bir hayvanı öldürmek için mecburiyet diye bir şey yok, eğer sana saldırıp seni öldürmeyecekse.
Konuyu başka yerlere çekme, düşünemiyor musun? Çiftçiler için köstebekler çok tehlikeli bir hayvandır ve kurtulmakta hiç kolay değildir. Ayrıca bacağı hasarlı bir civcivi süs için tutamazsın, bu hayvana eziyet etmek olur. Ek olarak ben çoğu çiftçinin düşüncesini söylüyorum, benim düşünce tarzımla falan ne alakası var? Zaten sonda hiçbir hayvanı öldüremeyeceğimi belirttim ben.

Bir köstebeği, bir tilkiyi, yaşamaya devam eden bir hayvanı mecburiyetten öldürmek nedir yahu? Bacağı hasarlı civcivi öldürüyorsak hastalanan insanlar
infaz mı edilsin? Nasıl bir düşünce yapısı bu? Bir hayvanı öldürmek için mecburiyet diye bir şey yok, eğer sana saldırıp seni öldürmeyecekse.
Duyara gel. Daha çok mu acı çeksin le?

Eğer sivrisinek, karasinek, akrep, çıyan, yılan gibi bir hayvansa evet. Veya kuduz bir hayvansa da üzülmeden öldürebilirim.
Ben şahsen yılanları çok severim. Çok faydalı hayvanlardır. Komşum sırf evinin çatlağına yılan girdi diye üzerine kaynak su dökmüştü. (Benim psikolojimi bozuldu, sizin de bozulsun. Sorry.)

Yeni konular

Geri
Yukarı