Bir hesaptan başka bir hesaba döviz transferi nasıl yapılır?

khd

Decapat
Merhaba, arkadaşımın İş Bankası hesabında bir miktar dolar var (yaklaşık 400$). Hesabındaki doları başka bir banka hesabına aktarmamız mümkün mü? Aktaracağımız banka hesabı Garanti Bankası'na ait. Biraz araştırdım ama çok fazla bilgi karmaşası var. Aktarmayı denedim ama çok yüksek komisyonlar alındığını gördüm bir şeyleri yanlış yapıyorum sanırım.

Merhaba, Garanti Bankası üzerinden, alıcının da döviz hesabı açması gerekli. Döviz hesabı açıldıktan sonra, ilgili hesap için oluşturulan iban numarası, Gönderici banka tarafından transfer yapılırken kullanılmalı. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Para birimi TL olan bir ibana döviz transferi yapılamaz. Bunun için belirttiğim gibi Garanti Bankası üzerinden alıcı döviz hesabı açmalı. Gereken işlemler yapıldıktan sonra para transfer edilebilir. Ha tabikide alınan bir komisyon olacak, eğer komisyon ödemek istemiyorsanız alternatif bir çözüm olarak, şubeden Döviz'i nakit olarak çekin, ve arkadaşınıza elden verebilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa cevaplarım.

Merhaba, Garanti Bankası üzerinden, alıcının da döviz hesabı açması gerekli. Döviz hesabı açıldıktan sonra, ilgili hesap için oluşturulan IBAN numarası, Gönderici banka tarafından transfer yapılırken kullanılmalı. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Para birimi TL olan bir ibana döviz transferi yapılamaz. Bunun için belirttiğim gibi Garanti Bankası üzerinden alıcı döviz hesabı açmalı. Gereken işlemler yapıldıktan sonra para transfer edilebilir. Ha tabii ki de alınan bir komisyon olacak, eğer komisyon ödemek istemiyorsanız alternatif bir çözüm olarak, şubeden Döviz'i nakit olarak çekin, ve arkadaşınıza elden verebilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa cevaplarım.

Aynı şehirde yaşamıyoruz maalesef. Komisyon olarak 25 dolar gibi bir ücret yansıyor bu normal mi?

Konuya başka bir bakış açısı getireyim çünkü sizin aklınıza gelen yöntemler muhtemelen çözüm olmayacak. PTT Kargo eğer değişmedi ise kitap kargolarken indirimli alıyor. Arkadaşınız herhangi bir kitabın içine doları koysun ve poşete sarılı şekilde size kargo yapsın. Alın size çözüm. Ama yok bana dolar hemen şimdi lazım diyorsanız 25 doları çöpe atabilirsiniz...

Yeni konular

Geri
Yukarı