Bir insana doğru bildiğinin yanlış olduğunu anlatmak

Uğraşma, boş ver. Yaşayıp öğrensin. Şans oyunu oynamaktan farksız JD almak. Şansına güveniyorsa alsın, tutan yok sonuçta. Şahsen ben de Çin'den 960 GB SSD alırken aynı kumarı oynadım, şimdilik gayet iyi gidiyor 😁. Tam olarak nereyi anlamıyor ve neden küfür ediyor? İyi olduğunu düşünüyorsa kolay gelsin de, kapat konuyu. Anca böyle anlar herhalde.

Güvenlik bölümünde sık sık yaşadığım can sıkıcı bir durum.
Hayır madem kendin yanlış yoldasın, başkasının yolunu neden saptırıyorsun? Onu neden yanıltıyorsun?

Diyecek bir şey bulamayınca da, yok sen şunun çalışanısın, onun fanboyusun, bilmem ne sana sponsor, filanca sana şu kadar para vermiş...

Bu yalanlar ile ancak kendilerini kandırabilirler.
Ne demişler; Yalancının mumu yatsıya kadar yanar! :)

Eğer saygı duyuyorsa ve dinliyorsa kolaydır. "Yav he he", "cahil çomar", "boş yapma", "işine bak köylü" vb. kelimeleri onun görüşünden farklı bir şeyi söylediğinizde kullanıyorsa yapılacak tek şey oradan hızlıca uzaklaşmaktır. Malum bilge de olsanız cahillik çok bulaşıcı.

Evet siz gerçekten haklısınız. Bunlar zaten kafaya koymuş almak istediği parçayı ve başka insanlardanda onay bekliyorlar başka insanlardanda ''Ooo çok iyi seçmişsin, bizim mahalledeki Ali bakkalın 3.kuşaktan akrabası florHasan abide bunu kullanıyor 100 yıldır çok memnun öneririm fp canavarı'' gibi laflar duymayı bekliyorlar. Ama genede yediremiyorum işte. Şöyle bir söz biliyorum şimdi aklıma geldi, bu sözün gerçekten ne demek istediğini bir kere daha anladım: ''Bir delil ile kırk âlimi yendim, kırk delil ile bir cahili yenemedim''.

Ben de önceden insanlara ısrarla doğru olanları anlatmaya çalışırdım. Artık yaşım ilerledikte umursamamaya başladım. Çok da kafaya takmayın bırakın istediğini satın alsın, istediğini yapsın.
Siz yine doğruyu gösterin ama ısrarcı oluyorsa kafanızı yormayın bence. Bu konudan bağımsız, genel söylüyorum.

Son zamanlarda çok yaşadığım bir şey. Bir örneği geçenlerde 200 TL'ye James Donkey'in M.2 SSD'sini almak isteyen bir adama tavsiye veriyorum bunu alacağına paranı biriktir daha kaliteli bir şey al diye, adam hem ne anlatmaya çalıştığımı anlamıyor hem de küfür ediyor. Sinirlenmemek elde değil. Ben o adamın iyiliğini istiyorum parası çöpe gitmesin istiyorum ama eşeğe altın semer vurmuşlar, eşek gene eşek. Böyle tiplere yanlış bildiğinin doğru olduğunu nasıl anlatırsınız arkadaşlar?
Anlatamazsın, ben de 7. Sınıfta arklara ayetlerin nasıl çalıştığını anlatmaya çalışıyordum, bu tipler hem yanılırlar, hem de haklı çıkmaya çalışırlar.

Son zamanlarda çok yaşadığım bir şey. Bir örneği geçenlerde 200 TL'ye James Donkey'in M.2 SSD'sini almak isteyen bir adama tavsiye veriyorum bunu alacağına paranı biriktir daha kaliteli bir şey al diye, adam hem ne anlatmaya çalıştığımı anlamıyor hem de küfür ediyor. Sinirlenmemek elde değil. Ben o adamın iyiliğini istiyorum parası çöpe gitmesin istiyorum ama eşeğe altın semer vurmuşlar, eşek gene eşek. Böyle tiplere yanlış bildiğinin doğru olduğunu nasıl anlatırsınız arkadaşlar?
Türkiye'de o biraz zor hocam.

Anlatamazsın. Onlara yine aynısını yapar. Onlara laf söylemekten zor bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı