Bir işe girerken ne yapılması gerekir?

Hazeyn_44

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Casper Excalibur G770
İşlemci:11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @ 2.70GHz, 2688 Mhz, 6 Çekirdek, 12 Mantıksal İşlemci
Ram: 16GB 3200MHz DDR4 CL16 Dual Channel
Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 1650 4GB GDDR6
SSD: 500GB M.2 SSD PCle 3.0 (PCle; Okuma: 2300MB/s - Yazma: 1800MB/s)
İşletim Sistemi: Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview
Ekran: 15.6" FHD IPS 144HZ 3ms 45% 250NIT
Meslek
Öğrenci
10.sınıfım. Bilişim teknolojileri alanı, ağ işletmenliği ve siber güvenlik dalını okuyorum. Yaz tatilinde Kızılay, cebeci gibi bir yerde bir bilgisayarcıda çalışmayı düşünüyorum. Fakat hiçbir bilgiye sahip değilim. Ne kadar maaş alabilirim, sigorta vs var mı? Anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaş altı sigorta olmuyor diye biliyorum. Kesinlikle asgari ücret altına çalışma. Ben Ortacı olarak çalıştım. 14 yaşımda büyük gösterdiğim için işe 17 yaşında 18'e birkaç ay varmış gibi girdim. Asgari ücret 5500dü 6000 alıyordum.

10.sınıfım. Bilişim teknolojileri alanı, ağ işletmenliği ve siber güvenlik dalını okuyorum. Yaz tatilinde Kızılay, cebeci gibi bir yerde bir bilgisayarcıda çalışmayı düşünüyorum. Fakat hiçbir bilgiye sahip değilim. Ne kadar maaş alabilirim, sigorta vs var mı? Anlatırsanız sevinirim.

17 yaşına bastığın gün sigorta girişin yapılabilir ama bu tabii hafif masa başı işler için ya da çaycılık gibi işler için geçerli. Maaş konusunda ise yaşın küçük olduğu için pek bir şey alamazsın yukarıdaki arkadaş gibi bir şansın yok ise.

18 yaş altı sigorta olmuyor diye biliyorum. Kesinlikle asgari ücret altına çalışma. Ben ortacı olarak çalıştım. 14 yaşımda büyük gösterdiğim için işe 17 yaşında 18'e birkaç ay varmış gibi girdim. Asgari ücret 5500dü 6000 alıyordum.

16 yaşını bu ağustos'ta dolduracağım. Format atmayı biliyorum, donanım bilgim iyi, çoğu sistem parçasını iyi tanırım. Dizüstü ve masaüstü cihazlara upgrade yapabilirim(RAM, hafıza yükseltme vs.). Çabuk öğrenirim. Mobilden donanım kısmını çok anlamam. Tahmini ne kadar ücret alırım?

Geri
Yukarı